Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka American Girl: Kit Mystery Challenge (NDS)

American Girl: Kit Mystery Challenge NDS

Prosta gra przygodowa, opowiadająca o przygodach młodej dziewczynki o imieniu Kit. Główna bohaterka dąży do poznania sekretów nowo poznanych osób, badając okolicę i odnajdując liczne ślady.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka American Girl: Kit Mystery Challenge (NDS)

producent: Webfoot

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

23czerwca2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kit Mystery Challenge to druga gra z serii American Girl. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, mamy do czynienia z niezbyt wymagającą produkcją, opracowaną z myślą o młodszych przedstawicielkach płci pięknej.

W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu, gdzie w centrum zainteresowania znajdowała się Julie Albright, tym razem zabawa koncentruje się na przedstawieniu przygód Kit Kittredge. Kit jest młodą dziewczynką, która w 2000 roku zadebiutowała jako lalka firmy Mattel, lecz w krótkim okresie doczekała się książek i filmów opowiadających o jej ciekawych przygodach.

Główna bohaterka zamieszkuje miasto Cincinnati w amerykańskim stanie Ohio, a akcja właściwej gry rozgrywa się w latach trzydziestych XX wieku. Fabuła Kit Mystery Challenge nawiązuje do nowych pensjonariuszy, którzy pojawili się w zamieszkiwanej przez Kit posiadłości. Dziewczynka postanawia odkryć sekrety nowo poznanych mieszkańców, rozwiązując ciekawe zagadki śledcze.

Omawiana produkcja pod wieloma względami nawiązuje do klasycznych gier przygodowych. Główna bohaterka zajmuje się dokładną eksploracją okolicy, badając zarówno pomieszczenia posiadłości, jak i przyległe do budynku tereny. Duży nacisk położono tu na konieczność odnajdywania śladów i dowodów rzeczowych. Wszystkie te dane gromadzone są w podręcznym dzienniczku dziewczynki, dzięki czemu gracz ma szybki wgląd w szczegóły danej sprawy. Kit odbywa też wiele rozmów z ważnymi dla opowieści postaciami, dowiadując się od nich istotnych faktów. Zabawa kończy się w momencie odkrycia i poprawnego skojarzenia wszystkich śladów.

Oprawa wizualna Kit Mystery Challenge prezentuje zbliżony poziom wykonania do poprzedniej części cyklu. Na uwagę zasługują ręcznie rysowane tła. W ramach ciekawostki warto dodać, iż przewidziano opcję zmiany ubioru głównej bohaterki, dokonując wyboru pomiędzy sześcioma różnymi strojami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe American Girl: Kit Mystery Challenge

odpowiednia dla każdego wieku