Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Save the Turtles (NDS)
OkładkaSave the Turtles (NDS)

Save the Turtles NDS

Save the Turtles to stworzona z myślą o użytkownikach kieszonkowej konsoli Nintndo DS gra logiczna autorstwa studia Sabarasa Entertainment. Zadaniem graczy jest pomóc małym żółwiom dotrzeć do oceanu, zanim padną łupem drapieżników.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Save the Turtles Premiera NDS

29marca2010

producent: Sabarasa Entertainment wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez Sabarasa Entertainment produkcja daje graczom możliwość przeniesienia się na rajskie plaże ciepłych krain, gdzie na ratunek przed zagładą czekają maleńkie żółwie.

Zadaniem graczy jest takie manewrowanie stylusem na dotykowym ekranie konsoli, aby odpowiednio przygotować wykluwające się różnokolorowe żółwie na nadejście fali oraz uratować je przed zagrażającymi im drapieżnikami. Im sprawniej uda się ułożyć żółwie w grupki o muszlach tej samej barwy i im mniej ich zginie z rąk mew czy krabów tym wyższą notę i więcej punktów zbiorą użytkownicy konsoli.

Autorzy przygotowali kilka trybów rozgrywki. Prócz standardowego "Quick Play" oraz możliwości walki w nieskończoność o jak najlepszy wynik twórcy stworzyli coś na wzór kampanii, w której na graczy czekają trzydzieści dwie plansze rozsiane po całej kuli ziemskiej. Dla najbardziej spragnionych wyzwań Sabarasa Games dodało też tryb "Tidal Wave", w którym gracze muszą toczyć walkę z niesprzyjającymi siłami natury, które losowo opóźniają lub przyspieszają nadchodzące przypływy.

Graficznie Save the Turtles prezentuje się bardzo kolorowo i wprowadza w wakacyjny nastrój. Przygrywające w tle melodie motywują do walki o życie żółwi i jednocześnie odprężają, podobnie jak efektownie animowane przypływy.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Save the Turtles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.