Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2005, 13:34

autor: Elrond

Perfect Dark Zero tylko dla dorosłych

Pierwsze gry przeznaczone dla konsoli nowej generacji, Xbox 360 zostały sklasyfikowane. Nie wiadomo czy to w świetle ostatnich wydarzeń związanych z GTA: San Andreas czy też może z innych powodów, ESRB postanowiła projektowi Perfect Dark Zero przykleić nalepkę z oznaczeniem M (dla osób powyżej 17 roku życia), natomiast gra Kameo: Elements of Power okazała się bardziej odpowiednia dla młodszych.

Pierwsze gry przeznaczone dla konsoli nowej generacji, Xbox 360 zostały sklasyfikowane. Nie wiadomo czy to w świetle ostatnich wydarzeń związanych z GTA: San Andreas czy też może z innych powodów, ESRB postanowiła projektowi Perfect Dark Zero przykleić nalepkę z oznaczeniem M (czyli dla osób powyżej 17 roku życia), natomiast gra Kameo: Elements of Power okazała się bardziej odpowiednia dla młodszych graczy i otrzymała ocenę T (nastoletni).

W wyjaśnieniach takich a nie innych ocen możemy przeczytać, iż Perfect Dark Zero zawiera widoki krwi, sceny przemocy i nieodpowiedni język, ale już w Kameo: Elements of Power jest to "tylko" animowana krew oraz ... także sceny przemocy. Analitycy rynku nie są zdziwieni żadną z tych klasyfikacji - po wspomnianej aferze z grą Rockstar ESRB woli raczej zawyżaj swoje oceny niż stać się ofiarą kolejnej fali krytyki za swoje "przeoczenia".