Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2005, 15:10

autor: Elrond

Pierwszy krok Microsoftu ku sieciowej dystrybucji gier?

Wygląda na to, iż "góraszka" Microsoftu pozazdrościła firmie Valve technologii Steam i sposobu dystrybucji gier za jej pośrednictwem, bowiem gigant z Redmont przymierza się do podobnego rozwiązania. W tym celu podpisano stosowne porozumienie z Exent Technologies, światowym liderem w dziedzinie sieciowego rozprowadzania tzw. gier na żądanie.

Wygląda na to, iż "góraszka" Microsoftu pozazdrościła firmie Valve technologii Steam i sposobu dystrybucji gier za jej pośrednictwem, bowiem gigant z Redmont przymierza się do podobnego rozwiązania. W tym celu podpisano stosowne porozumienie z Exent Technologies, światowym liderem w dziedzinie sieciowego rozprowadzania tzw. gier na żądanie. Będzie to pierwszy partner Microsoftu w drodze do online'owego dostarczania produktów elektronicznej rozrywki.

Przedstawiciele Exent Technologies otrzymali od Microsoftu oficjalne "błogosławieństwo" na rozprowadzanie gier korporacji Billa Gatesa, wśród których znajdą się m.in. serie Age of Empires, Age of Mythology, Dungeon Siege, Mechwarrior, Rise of Nations czy Zoo Tycoon. "Microsoft jest bardzo zaangażowany w pomoc w rozrastaniu się PeCetowego rynku gier. Dzięki udostępnieniu naszych tytułów w serwisach Gier-na-żądanie możemy dotrzeć do nowych grup odbiorców," powiedział Ed Ventura. "Kanały dystrybucji firmy Exent Technologies pomogą nam w przedłużeniu żywotności naszych gier i przyczynią się do stworzenia solidnych podstaw tego typu rozprowadzania produktów elektronicznej rozrywki."