Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2005, 07:50

BloodRayne 2 już dostępna dla posiadaczy PeCetów

Długo musieli czekać PeCetowy na kolejne przygody ponętnej dhampirzycy o imieniu BloodRayne. Wersja na konsole Xbox oraz PlayStation 2 pojawiła się na rynku w październiku 2004 roku, edycja na blaszka dopiero wczoraj – o czym triumfalnie poinformował koncern Majesco.

Długo musieli czekać PeCetowy na kolejne przygody ponętnej dhampirzycy o imieniu BloodRayne. Wersja na konsole Xbox oraz PlayStation 2 pojawiła się na rynku w październiku 2004 roku, edycja na blaszka dopiero wczoraj – o czym triumfalnie poinformował koncern Majesco. W naszym kraju BloodRayne 2 zadebiutuje nie wcześniej jak w listopadzie 2005 roku. Dystrybutor gry – firma CD Projekt – udostępni program w języku polskim, w tzw. lokalizacji kinowej (przetłumaczone zostaną wszystkie teksty).

BloodRayne 2 to sequel świetnej gry akcji/TPP autorstwa zespołu developerskiego Terminal Reality, której rynkowy debiut miał miejsce w maju 2003 roku. Po raz kolejny wcielamy się w postać tytułowej BloodRayne - pół-człowieka, pół-wampira - która walczy z ponadnaturalnymi siłami zagrażającymi światu.

Fabuła drugiej części przedstawia się następująco: niejaki Kagan, bardzo wpływowy współpracownik hitlerowców, został zabity na krótko przed wojną i to właśnie naszą heroinę oskarżono o popełnienie tego morderstwa. Przez kolejne sześćdziesiąt lat, Rayne walczyła ze swoimi „braćmi” i „siostrami” wampirami. Pozostałe przy życiu osobniki postanowiły założyć organizację zwaną Cult of Kagan, która za główny cel postawiła sobie wypełnienie woli „ojca” – cały świat powinny zalać fale wampirów, zaś ludzie mają stać się zwierzyną łowną dla nowych panów. W rękach członków owej organizacji znalazła się tajemnicza substancja o nazwie „The Shroud”, która po użyciu sprawia, iż promienie słoneczne stają się nieszkodliwe dla wampirów. Nadchodzi nowa, straszna „wampirza era”, a tylko BloodRayne może ocalić świat przed klęską...

Więcej informacji na temat BloodRayne 2 znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.