Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2015, 13:24

autor: Patryk Greniuk

Wieści ze świata (Rock Band 4, Journey, Alan Wake) 22/4/15

Dziś piszemy m.in. o współpracy Mad Catz z Harmonix przy Rock Band 4, nietypowym wydaniu ścieżki dźwiękowej z Journey oraz możliwej reedycji gry Alan Wake na Xbox One. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steam

Promocja dnia (do godziny 19:00 w czwartek, 23.4):

  1. The Evil Within – obniżka 50% – 29,99 euro (ok. 120 zł), WWW
  2. Don't Starve – obniżka 66% – 5,09 euro (ok. 20 zł), WWW
  3. Don't Starve: Reign of Giants – obniżka 66% – 1,69 euro (ok. 7 zł), WWW
  4. Total War: ATTILA – obniżka 25% – 29,99 euro (ok. 120 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 24.4):

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 27.4) – obniżka cen 119 tytułów, WWW

Rock Band 4

Mad Catz ogłosiło na swoim blogu nawiązanie bliższej współpracy ze studiem Harmonix pracującym nad Rock Band 4. Znany producent sprzętu i peryferiów do gier ma być odpowiedzialny nie tylko za dostarczenie plastikowych instrumentów do najnowszego Rock Band, ale stał się także współwydawcą gry. Odpowiadać będzie za promocję, sprzedaż oraz dystrybucję wydań pudełkowych. Wersje cyfrowe oraz nowe utwory w postaci DLC nadal pozostaną w gestii Harmonix. Wydanie Rock Band 4 na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One zapowiedziane zostało na początku marca, premierę wyznaczono natomiast na październik tego roku.

Journey

Z wiadomości opublikowanej przez pracownika iam8bit na oficjalnym blogu PlayStation dowiedzieliśmy się, że Journey, świetna gra przygodowo-platformowa, doczeka się ścieżki dźwiękowej wydanej na dwóch płytach winylowych. Cena zestawu wynosi 35 dolarów (ok. 140 zł), a zamówienia w formie pre-orderów składać można od 23 kwietnia. Muzyka z gry jest oceniana na tyle dobrze, że nie tylko doczekała się tak ekskluzywnego wydania, ale także jako pierwsza w historii została nominowana do nagrody Grammy.

Winyle z dwóch stron pokryte będą grafikami nawiązującymi do gry. - Wieści ze świata (Rock Band 4, Journey, Alan Wake) 22/4/15 - wiadomość - 2015-04-22
Winyle z dwóch stron pokryte będą grafikami nawiązującymi do gry.

Total War: ATTILA

Total War: ATTILA doczekało się wsparcia w ramach usługi Steam Workshop. Informacja ta oznacza, że graczom dużo łatwiej będzie tworzyć, udostępniać oraz pobierać dodatkową zawartość do najnowszej strategii autorstwa Creative Assembly. Wiadomość tę Valve opublikowało na stronie Steama razem z komunikatem o 25% obniżce na samą grę w ramach "Szaleństwa w środku tygodnia".

Alan Wake

Remedy Entertainment, twórcy psychologicznego thrillera Alan Wake wydanego w 2010 roku, przyznają, że trwają rozmowy z Microsoftem na temat możliwości stworzenia portu gry na konsolę Xbox One. Powstanie takiej reedycji wydaje się być bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, że pierwsze informacje na ten temat otrzymaliśmy ponad miesiąc temu. Niestety, oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła. Dyrektor kreatywny, Sam Lake, zapytany przez serwis Polygon o możliwość stworzenia podobnego portu na konsolę PlayStation 4 lub Wii U uznał to za "wysoce nieprawdopodobne". Twórcy udostępnili niedawno obszerny zapis dema Alan Wake 2, który pokazuje, jaką wizję na ten tytuł mieli deweloperzy. Prace nad produkcją zostały jednak zawieszone i nie jest planowane ich wznowienie.

Humble Origin Bundle 2

Oferta Humble Origin Bundle 2 zaktualizowana została o takie tytuły, jak SimCity 2000, Wing Commander 3: Heart of the Tiger, Wing Commander 4: The Price of Freedom oraz Ultima 7: The Complete Edition. Aby otrzymać te gry, należy zapłacić więcej niż wynosi średnia dotychczasowych wpłat (w tym momencie 4,94 dolary, czyli ok. 18 zł). Razem z wyżej wymienionymi tytułami otrzymamy także m.in. Dragon Age II oraz Mass Effect II. Wpłacając 1 dolara (ok. 3,70 zł) otrzymamy takie gry, jak Dragon Age: Origins, Dead Space 2, Medal of Honor Allied Assault, Command & Conquer: Generals oraz PEGGLE. Oferta dostępna będzie do 28 kwietnia.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: