Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS1PC
Okładka Wing Commander IV: The Price of Freedom (PS1)
OkładkaWing Commander IV: The Price of Freedom (PS1)

Wing Commander IV: The Price of Freedom

Czwarta odsłona słynnej kosmicznej sagi, która łączy elementy typowe dla strzelanin FPP i przygodówek. Tytuł ponownie wyróżniają efektownie zrealizowane scenki przerywnikowe z udziałem prawdziwych aktorów.

Symulacje | FPP | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne | Xbox Game Pass | EA Play

Wing Commander IV: The Price of Freedom Premiera

21maj1996

PC

14maj1997

PS1

producent: Origin Systems wydawca: Electronic Arts Inc.

Kontynuująca historię opowiedzianą w trzech poprzednich częściach cyklu produkcja studia Origin Systems. Wing Commander IV: The Price of Freedom przeplata sekwencje przygodowe, w których gracz musi właściwie prowadzić rozmowy z napotkanymi osobami, z misjami za sterami myśliwca.

Fabuła

Od zakończenia długiego i krwawego konfliktu zbrojnego pomiędzy ludźmi, a kotopodobną rasą Kilrathi minęło wiele lat. Galaktyka pogrążona jest w chaosie. Bohater wojenny, pułkownik Christopher „Maverick” Blair, odszedł na emeryturę i stara się ułożyć sobie życie na nowo. Spokój jednak nie jest mu dany. Wkrótce zostaje przywrócony do służby przez admirała Tolwyna, który przydziela mu pod opiekę jedną z ważnych jednostek. Nie mija wiele czasu, nim Blair znowu zyskuje szansę, by wykazać się umiejętnościami dowodzenia i pilotażu. Od jego działań zależy przyszłość galaktyki stojącej na krawędzi kolejnej wojny.

Mechanika

Wing Commander IV: The Price of Freedom to interaktywny film z prawdziwymi aktorami, w którym twórcy połączyli elementy typowe dla pierwszoosobowych, trójwymiarowych strzelanek kosmicznych i gier przygodowych. Przywrócony do służby porucznik Blair ma do wykonania trzynaście misji o zróżnicowanych celach, podczas których musi ratować sojuszników, niszczyć wrogie oddziały oraz badać nieznane rejony w poszukiwaniu cennych informacji. Przed każdą misją może wybrać najlepiej odpowiadający wyzwaniu pojazd, dobrać wyposażenie i skrzydłowych, którzy będą mu towarzyszyć podczas lotu. Ci ostatni opisani są szeregiem statystyk, które wpływają na ich zachowanie ze sterami myśliwca.

W czwartej odsłonie sagi znacznie rozbudowano sekwencje przygodowe, w których gracze rozmawiają z członkami załogami i napotkanymi NPC-ami. Każda wybrana opcja dialogowa może mieć istotny wpływ na dalszą część opowieści. Decyzje wpływają na morale kompanów i ich zaufanie do Blaira, przebieg kolejnych misji, a czasami mogą nawet zmieniać zakończenie.

Kwestie techniczne

Produkcja Origin Systems została przygotowana z podobnym rozmachem jak poprzedniczki. We wstawkach filmowych wystąpili uznani aktorzy kinowi, jak Mark Hamill, John Rhys-Davies, Tom Wilson i Malcolm McDowell. Usprawnieniu uległ też silnik gry, który umożliwił m.in. stworzenie bardziej szczegółowych, atrakcyjnych wizualnie modelów statków.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wing Commander IV: The Price of Freedom: 12+

Wing Commander IV: The Price of Freedom Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
PC
PS1