Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Ace Combat 2 (PS1)
OkładkaAce Combat 2 (PS1)

Ace Combat 2 PS1

Druga odsłona strzelaniny powietrznej, która zgrabnie łączy elementy zręcznościowe i symulacyjne. Wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 produkcja jest kontynuacją Air Combat z 1997 roku.

Akcji | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Combat 2 Premiera PS1

30maja1997

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez Namco druga część cyklu powietrznych strzelanin, w których gracze siadają za sterami nowoczesnych myśliwców bojowych. Produkcja łączy w sobie elementy zręcznościowe i symulacyjne, starając się znaleźć pomiędzy nimi złoty środek. Tytuł jest kontynuacją Air Combat, która ukazała się na PS1 w 1995 roku.

Fabuła

Militarna organizacja dokonuje przewrotu w kilku państwach kontynentu Usean, korzystając z nieobecności przywódców biorących udział w szczycie pokojowym setki kilometrów od swoich ojczyzn. Rebeliantom udaje się wejść w posiadanie potężnych broni masowego rażenia, których wykorzystanie może doprowadzić do kolejnego konfliktu na globalną skalę. W obliczu niebezpieczeństwa, z misją powstrzymania terrorystów zostaje wysłana elitarna jednostka powietrzna Scarface. W zależności od podejmowanych decyzji i sukcesów lub porażek w kluczowych misjach, gracze mogą poznać jedno z trzech zakończeń historii.

Mechanika

Ace Combat 2 to zręcznościowy symulator lotu, w którym gracze wcielają się w pilota nowoczesnego myśliwca. W ramach kampanii muszą wykonać szereg misji, realizując powierzone im podczas odprawy zadania. Obok podstawowych celów, niezbędnych do zaliczenia danego poziomu, twórcy przygotowali także pomniejsze zadania poboczne, których ukończenie pozwala odkryć ukryte plansze i samoloty, a także zdobyć medale. Za postępy i sukcesy w bitwach przyznawane są rangi, oceniające gracza i jego progres w grze. Do dyspozycji posiadaczy konsoli oddano szereg starannie odwzorowanych myśliwców, w tym F-4, F-16, Mig-21, Su-35, F-22, TND-F3 czy A-4.

W zależności od umiejętności i oczekiwań, gracze mogą wybrać jeden z kilku poziomów trudności, a także prostszy lub bardziej skomplikowany model sterowania. W tym drugim zyskują większą kontrolę nad samolotem i mogą wykonywać bardziej skomplikowane manewry bojowe. W trakcie lotu posiadacze konsoli mogą również wydawać proste polecenia swoim skrzydłowym, zlecając im likwidację konkretnych celów lub ochronę przed atakami z tyłu.

Tryby gry

Obok trybu kampanii producenci przygotowali dwa dodatkowe moduły. Extra mode umożliwia ukończenie kampanii z wykorzystaniem innych, wcześniej niedostępnych myśliwców. Z kolei Free mode oddaje w ręce graczy mnogość opcji konfiguracji i pozwala samemu ustalać cele danego zadania, liczbę oponentów i poziom ich umiejętności czy miejsce rozgrywania danej pojedynczej misji.

Kwestie techniczne

Ace Combat 2 oferuje znacznie lepszą oprawę audiowizualną w porównaniu do wydanej wcześniej Air Combat. Tytuł ponownie stawia na dużą dynamikę i efektowność powietrznych batalii, zachwycając m.in. przygotowanymi w 3D modelami samolotów i efektami wybuchów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ace Combat 2: 12+