Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS1PC
Okładka Wing Commander III: Heart of the Tiger (PS1)
OkładkaWing Commander III: Heart of the Tiger (PS1)

Wing Commander III: Heart of the Tiger

Kosmiczna strzelanina osadzona w słynnym uniwersum Wing Commandera, którą jednocześnie może kwalifikować jako interaktywny film z prawdziwymi aktorami. To trzecia odsłona serii zapoczątkowanej w 1990 roku na komputerach osobistych.

Symulacje | FPP | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne | Xbox Game Pass | EA Play

Wing Commander III: Heart of the Tiger Premiera

18kwi1994

PC

28mar1996

PS1

producent: Origin Systems wydawca: Origin Systems

Gry podobne do Wing Commander III: Heart of the Tiger

G-Police: Weapons of Justice

Forsaken

Wing Commander IV: The Price of Freedom

Wing Commander III: Heart of the Tiger to zrealizowana z rozmachem trójwymiarowa kosmiczna strzelanina opowiadająca o galaktycznej wojnie. Tytuł łączy elementy typowe dla gatunku z interaktywnymi wstawkami filmowymi z udziałem prawdziwych aktorów.

Fabuła

Gra kontynuuje historię przedstawioną w poprzednich częściach sagi. Rok 2669. Trwająca od kilku dekad wojna pomiędzy ziemską Konfederacją, a kotopodobną rasą Kilrathi nie wydaje się zmierzać do końca. Sytuacja ziemian jest nie do pozazdroszczenia. Porucznik Christopher Blair zostaje przeniesiony na stary lotniskowiec Victory, z dala od aktualnego frontu. Szybko jednak zyskuje szansę, by przypomnieć o swoich niemałych umiejętnościach pilotażu. Z czasem musi wykazać się nie tylko w kosmicznych bataliach, ale również odkryć tożsamość szpiega ukrywającego się pośród współpracowników. Przygotowana przez autorów historia nie jest liniowa i zawiera momenty, w których gracz może zadecydować o dalszych losach postaci i następnych wydarzeniach.

Mechanika

Heart of the Tiger, podobnie jak poprzednie odsłony serii, jest trójwymiarową kosmiczną strzelaniną, w której akcja prezentowana jest z oczu postaci. Na graczy czeka kilkanaście misji, w których mogą patrolować kolejne układy słoneczne i toczyć bitwy za sterami jednego z wielu dostępnych myśliwców. Twórcy nie tylko udostępnili szereg różniących się możliwościami statków, ale pozwolili też swobodnie decydować o zabieranym na misję ekwipunku oraz wyborze skrzydłowego, którzy towarzyszy głównemu bohaterowi na polu walki.

Tytułowi bliżej do symulacji niż dynamicznej zręcznościówki. Opanowanie zasad sterowania statkami kosmicznymi wymaga cierpliwości i uwagi, a wyzwanie stanowi nawet proces startu i lądowania nowoczesnym myśliwcem. Podczas bitew kluczowe jest umiejętne odczytywanie trójwymiarowej mapy i położenia statków w przestrzeni, a także zarządzanie zapasami energii, którą można rozdysponować pomiędzy silniki, bronie, osłony czy systemy naprawcze. Grę charakteryzuje wysoki poziom trudności, nie wybaczający błędów i karzący za nieprzemyślane szarże.

Kwestie techniczne

Produkcja studia Origin Systems jest uznawana za jeden z pierwszych interaktywnych filmów w historii. Twórcy wykorzystali technologię Full Motion Video i zatrudnili żywych aktorów, w tym m.in. Marka Hamilla i Malcolma McDowella, by w iście hollywoodzkim stylu przedstawić napisaną historię. Deweloperzy zadbali także o grafikę podczas samych misji, m.in. poprzez zastosowanie grafiki wektorowej wyświetlanej w rozdzielczości SVGA w miejsce typowych bitmap.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wing Commander III: Heart of the Tiger: 12+

Wing Commander III: Heart of the Tiger Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • IBM PC AT 486
  • 8MB RAM + wykorzystuje joystick
PC
PS1