Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2014, 08:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wing Commander III: Heart of the Tiger za darmo w sklepie Origin

Do akcji "Specjalny prezent" w sklepie Origin dołączyła nowa produkcja. Tym razem, do 2 września, można za darmo pobrać kultowy kosmiczny symulator Wing Commander III: Heart of the Tiger. By załapać się na promocję, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem platformy cyfrowej dystrybucji należącej do firmy Electronic Arts.

Wing Commander III: Heart of the Tiger w skrócie:

  • Gatunek: kosmiczny symulator
  • Deweloper: Origin Systems
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 1994 rok

W sklepie Origin udostępniono kolejną darmową grę w ramach akcji „Specjalny prezent”. Tym razem bez ponoszenia żadnych kosztów można pobrać kosmiczny symulator Wing Commander III: Heart of the Tiger z 1994 roku. Tytuł dostępny będzie w promocji do 2 września. By dorzucić go do swojej biblioteki, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem platformy Origin (jeżeli jeszcze nie macie tam konta, to założycie je w tym miejscu) i dodać grę do kolejki pobierania. To tyle. Po wykonaniu tych czynności, Wing Commander III: Heart of the Tiger zostanie przypisany do Waszego profilu na zawsze i będziecie mogli go ściągnąć w dowolnej chwili.

W Wing Commander III: Heart of the Tiger występują prawdziwi aktorzy. - Wing Commander III: Heart of the Tiger za darmo w sklepie Origin - wiadomość - 2014-08-06
W Wing Commander III: Heart of the Tiger występują prawdziwi aktorzy.

Wing Commander to marka wykreowana przez zespół Origin Systems. Oprócz gier komputerowych, zalicza się do niej także serial animowany Wing Commander Academy, film z 1999 roku oraz powieści wydane przez firmę Baen Books.

Najważniejszym i najsłynniejszym podmiotem są jednak gry. Pierwsza część serii ukazała się w 1990 roku, Wing Commander II: Vengeance of the Kilrathi wypuszczono rok później, a „trójka” pojawiła się w 1994 roku. W późniejszych latach otrzymaliśmy także Wing Commander IV: The Price of Freedom (1996 rok) oraz Wing Commander: Prophecy (1997 rok). Seria doczekała się także kilku projektów pobocznych.

Głównym twórcą Wing Commandera jest Chris Roberts, pracujący obecnie przy innym kosmicznym symulatorze - Star Citizen. Produkcja jest największym sukcesem wśród akcji crowdfundingowych. Do tej pory twórcom ze studia Cloud Imperium Games udało się pozyskać blisko 50 mln dolarów z pre-orderów i ze sprzedaży różnych elementów. Końcowy budżet tytułu ma zamknąć się w 80 – 100 mln dolarów.

Wing Commander III: Heart of the Tiger za darmo w sklepie Origin - ilustracja #2
Screeny z gry Wing Commander III: Heart of the Tiger. - Wing Commander III: Heart of the Tiger za darmo w sklepie Origin - wiadomość - 2014-08-06
Screeny z gry Wing Commander III: Heart of the Tiger.