Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi (PC)

Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi PC

TCS Tiger’s Claw zostaje zniszczony przez niewidzialne myśliwce wroga, a bohater zdegradowany i przeniesiony na tyły. Jednak w stronę Ziemi zbliża się armada okrętów Kilrathi, a my możemy dowieść swojej niewinności w walce.

Symulacje | FPP | science fiction | kosmiczne | Xbox Game Pass | EA Play

PC Windows
Okładka Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi (PC)

producent: Origin Systems

wydawca: Origin Systems

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20września1991

Druga części kosmicznej sagi Wing Commander przenosi nas dziesięć lat w przyszłość. Po bohaterskiej postawie w kampanii Vegańskiej, kariera głównego bohatera, od koloru włosów nazywanego „Blue Hair”, wcale nie potoczyła się wesoło. Okręt TCS Tiger’s Claw zostaje zniszczony przez niewidzialne myśliwce wroga, a nasz bohater zdegradowany i przeniesiony na niewiele znaczący przyczółek na peryferiach. Doskonały pilot, dysponujący wrodzonym refleksem i intuicyjnym wyczuciem taktyki wroga marnował się , podczas gdy jego przyjaciele ginęli na linii frontu we wciąż trwającej wojnie z rasą Kilrathi. Jednak wróg uzyskał przewagę i zamierzał przyprowadzić ostateczny atak. W stronę Ziemi zbliża się armada statków Imperium Kilrathi. Teraz liczy się każdy pilot Dostajemy przydział na okręcie flagowym Concordia, gdzie spotykamy wielu starych przyjaciół. Teraz ponownie możemy rozprawić się z Kilrathi i dowieść swojej niewinności w sprawie zniszczonego Tiger’s Claw.

Oprócz linii fabularnej sequel nie zmienił się znacząco graficznie w stosunku do pierwszej części gry. Doszło pięć nowych statków, które można pilotować, oraz kilka maszyn po stronie przeciwnika do zestrzelenia. W grze można już usłyszeć głos skrzydłowych, jednak z początku pełna wersja głosowa sprzedawana była osobno jako Speech Accessory Pack. Poprawiono inteligencję przeciwników, którzy teraz potrafią dynamicznie dostosować się do poziomu gracza. Jak zwykle najmocniejszą stroną gry jest wciągająca fabuła, której przebieg zależny jest od rezultatów wykonania kluczowych misji w kampanii wojennej.

Podobnie jak do części pierwszej, tutaj również szybko ukazały się dwa dodatki, zatytułowane Special Operations 1 i Special Operations 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Gry podobne do Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi

Wymagania wiekowe Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • IBM PC AT 386
  • 1 MB RAM
  • karta muzyczna + wykorzystuje joystick
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn – fani wypuścili darmową kontynuację klasycznej serii
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn – fani wypuścili darmową kontynuację klasycznej serii

wiadomość23 marca 2012

Fani klasycznej serii Wing Commander przygotowali jej nieoficjalną kontynuację, którą można pobrać za darmo. W Wing Commander Saga: The Darkest Dawn ponownie zasiadamy za sterami myśliwców, aby zmierzyć się z rasą Kilrathi. Prace nad tym projektem trwały aż 10 lat.

Electronic Arts zabiera się za stare marki?

wiadomość11 sierpnia 2009

W lipcu zastanawialiśmy się, czy Electronic Arts powróci do marek studia Bullfrog. Harvey Elliott z EA Bright Light mówił wtedy, że chętnie zabrałby się za takie projekty, bo dzieła firmy założonej przez Petera Molyneux były wybitne. Jeden z blogów zauważył właśnie wnioski patentowe złożone przez wydawcę i obejmujące nazwy Populous, Theme Park, Wing Commander oraz Road Rash.

Wing Commander Arena latem 2007 roku
Wing Commander Arena latem 2007 roku

wiadomość23 lutego 2007

Zgodnie z tym, co napisaliśmy wczoraj w oparciu o zakulisowe doniesienia, korporacja Electronic Arts wskrzesza słynną markę Wing Commander. Dziś wiadomo już oficjalnie, że zmierzająca ku konsoli Xbox 360 gra pt. Wing Commander Arena ujrzy światło dzienne latem bieżącego roku i będzie rozprowadzana drogą elektroniczną za pośrednictwem Xbox Live Arcade.

Marka Wing Commander wkrótce triumfalnie powróci dzięki konsoli Xbox 360?

wiadomość22 lutego 2007

Baza danych organizacji Entertainment Software Rating Board, zajmującej się kategoryzowaniem wiekowym gier, wielokrotnie dostarczała nam pierwszych informacji na temat nowych pozycji elektroniczno-rozrywkowych, jeszcze przed oficjalnymi zapowiedziami producentów. Tak było ostatnio z Grand Theft Auto: Vice City Stories dla PlayStation 2, a teraz jest z Wing Commander Arena dla Xboxa 360.