Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Lock On: Modern Air Combat (PC)

Lock On: Modern Air Combat PC

Lock On to następca sławnego symulatora radzieckich myśliwców – Flanker 2.0. Znacznie usprawniony pod każdym względem, pozwala sprawdzić się w roli wirtualnego pilota jednej z ośmiu maszyn, amerykańskiej bądź rosyjskiej.

Symulacje | FPP | samoloty

PC Windows
Okładka Lock On: Modern Air Combat (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2003

12grudnia2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lock On: Modern Air Combat to następca słynnego symulatora rosyjskich myśliwców – Flanker 2.0. Tym razem autorzy zdecydowali się umożliwić graczom wypróbowanie również i kilku dzieł amerykańskiej myśli konstrukcyjnej. Do dyspozycji gracza oddano aż osiem maszyn: A-10A Warthog (NATO), F-15C Eagle (NATO), MiG-29 Fulcrum A (wersja NATO), Su-27 Flanker B (Rosja), MiG-29 Fulcrum C (Rosja), Su-25 Frogfoot (Rosja), Su-33 Flanker D (Rosja), MiG-29 Fulcrum A (wersja Rosyjka).

Każda posiada specyficzny dla siebie model lotu oraz doskonale odwzorowane plusy i minusy swoich prawdziwych odpowiedników. Poza nimi na terenie zmagań można spotkać cała gamę różnych maszyn obu stron (tj. NATO i Rosji). Są w śród nich myśliwce, zarówno te przeznaczone do przechwytywania celów powietrznych (MiG-31 Foxhound, MiG-25P Foxbat) lub niszczenia instalacji naziemnych (F-117 Black Jet, Tu-22M3 Backfire), jak i wielozadaniowe (F-16C Fighting Falcon, F-4E Phantom, F/A-18C Hornet). Nie brakuje też standardowych dla działań militarnych, samolotów-tankowców czy wielkich AWACS-ów, przeczesujących przestrzeń w obrębie kilkuset kilometrów i naprowadzających sojusznicze myśliwce na odlegle cele. Pojawiają się też helikoptery, zarówno bojowe AH-64D Longbow Apache i Mi-24D Hind, jak również transportowe UH-60 Blackhawk oraz Mi-26 Halo. Poza wyżej wymienionymi autorzy wykorzystali w Lock On jeszcze wiele innych samolotów, pełniących role swoich prawdziwych odpowiedników.

Akcja gry toczy się w rejonie Morza Czarnego na Półwyspie Krymskim oraz we wschodnim Kaukazie. Gracz bierze udział w fikcyjnym, aczkolwiek, według autorów, całkiem możliwym i prawdopodobnym konflikcie. Ma o tym świadczyć chociażby doskonałe odwzorowanie wojennego arsenału, dostępnego podczas gry. Ogromne połacie terenu pokrywa masa zabudowań, w których wyróżniono 21 miast, 1700 miasteczek i wiosek, 500 mostów, 18 lotnisk oraz 8 portów wojskowych.

Lock On jest, jak zapewniają autorzy, pozycją przeznaczoną zarówno dla mocno zaawansowanych zapaleńców, jak i dla początkujących graczy. Stało się to możliwe, dzięki zastosowaniu skalowania realizmu i poziomu trudności –można dobrać na przykład opcje wolnego spalania paliwa, mocniejszych silników czy ułatwionego modelu lotu. Dla zawodowców przewidziano szereg ekstremalnych, choć realistycznych utrudnień. Jako ciekawostkę można dodać, że sławny manewr „Cobra” będzie można wykonać na trzech samolotach – Su-27, Su-33 i Mig29. Pierwsze kroki w dziedzinie wirtualnego pilota ma ułatwić rozbudowany trening, a dla żądnych żwawego tempa akcji przewidziano błyskawiczny start oraz szybkie planowanie bitew. Fani będą zadowoleni z 36 misji, z których każda ma swoje tło wydarzeń i historię, przedstawianą szczegółowo na odprawach przed każdą z nich.

Dla żądnych mocnych wrażeń przewidziano tryb multi-player, w którym można zmierzyć się z żywym przeciwnikiem. Przez Internet można spróbować sowich możliwości 6 graczy, a przez sieć LAN aż 32.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 608 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Lock On: Modern Air Combat

Klasyfikacja PEGI Lock On: Modern Air Combat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Lock On: Modern Air Combat

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium 4 2 GHz
  • 512MB RAM
  • 64MB RAM akcelerator 3D
Lock On: Modern Air Combat - recenzja gry
Lock On: Modern Air Combat - recenzja gry

Recenzja 28 stycznia 2004, 11:16

Każdy z dostępnych samolotów jest w realistyczny sposób wymodelowany i pomalowany (no, może za wyjątkiem niemieckich MiG-ów 29, które na chwilę obecną nie istnieją, bo trafiły do... Polski) i posiada zgodny z rzeczywistością kokpit. Kabiny wykonane są wprost wspaniale, widać w nich wszelkie dostępne w rzeczywistości elementy, a spojrzenie w bok może zaskoczyć nas takimi detalami jak efekt załamującego się na owiewce kabiny światła, czy różne pęknięcia i zabrudzenia. Drobiazg, a bardzo, bardzo cieszy. Również warstwie dźwiękowej programu nie można nic zarzucić. Doskonale brzmią silniki samolotów, zwłaszcza kiedy je uruchamiamy. Od wysokich tonów pracującego silnika, po pomruk włączonych dopalaczy – wszystko brzmi tutaj dokładnie tak, jak powinno, włącznie z wiernie odzwierciedlonymi sygnałami ostrzeżeń, czy tzw. Betty, czyli głosowym systemem ostrzegającym pilota przed rozmaitymi nieprawidłowościami. Co ciekawe, Betty przemówi do nas po angielsku, rosyjsku i niemiecku. W warstwie dźwiękowej jest wszystko co być powinno i ani grama więcej.