Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360PS4XONE
Okładka The Evil Within: The Consequence (PC)

The Evil Within: The Consequence

Drugi z dodatków DLC udostępnionych w ramach przepustki sezonowej do survival horroru The Evil Within. Fabuła rozszerzenia opowiada dalszy ciąg dwuczęściowej historii, zapoczątkowanej w pierwszym z dodatków fabularnych.

To jest dodatek do gry The Evil Within.

Akcji | TPP | survival horror | skradanki | TPS

Okładka The Evil Within: The Consequence (PC)

data premiery gry:

21kwi2015

PC PS4 PS3 XONE X360

The Consequence jest drugim fabularnym dodatkiem DLC do The Evil Within, trzecioosobowego survival horroru studia Tango Gameworks. Jest to bezpośrednia kontynuacja historii zapoczątkowanej w rozszerzeniu The Assignment – oba DLC wchodzą w skład trzyczęściowej przepustki sezonowej do gry, łącznie oferującej 15-20 godzin zabawy.

Akcja The Consequence rozgrywa się w trakcie wydarzeń z podstawowej wersji gry, pozwalając spojrzeć na nie z odmiennej perspektywy. Skupiają się one na losach trójki detektywów wysłanych do szpitala psychiatrycznego w celu zbadania brutalnych morderstw popełnionych na terenie placówki. Na miejscu okazuje się, że teren otoczony jest radiowozami policyjnymi, ale wokół nie widać żywej duszy.

Podobnie jak w The Assignment, bohaterką rozszerzenia jest Juli Kidman, dotknięta amnezją partnerka protagonisty The Evil Within, detektywa Sebastiana Castellanosa. Gracz ma tym samym sposobność dowiedzieć się, co kryło się za jej zagadkowymi zniknięciami, a także poznać dodatkowe szczegóły fabuły. Jednocześnie scenariusz stawia przed fanami kolejne pytania, tak, aby rozgrywce cały czas towarzyszyła aura tajemnicy i grozy. Misje z udziałem Juli są jeszcze mroczniejsze i bardziej klaustrofobiczne. Gracz odkrywa nowy wątek historii głównie poprzez eksplorację oraz rozwiązywanie zagadek logicznych. W grze występują również sekwencje akcji, w których należy uciekać lub walczyć z odrażającymi potworami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8,1 / 10 na podstawie 35 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,7 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do The Evil Within: The Consequence

Klasyfikacja PEGI The Evil Within: The Consequence

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Evil Within: The Consequence

PC Windows

Rekomendowane: Core i7 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza), 50 GB HDD, Windows 7/8 64-bit
Minimalne: Core i7 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1 64-bit

Wieści ze świata (The Evil Within, Fortnite, Bloodborne) 25/3/15
Wieści ze świata (The Evil Within, Fortnite, Bloodborne) 25/3/15

wiadomość25 marca 2015

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery drugiego DLC do The Evil Within, alfa-testach gry Fortnite oraz zapowiedzianej aktualizacji Bloodborne. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
PS3
XONE
X360