Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2015, 13:26

Odświeżona wersja Alana Wake'a trafi na Xboksa One?

Z opublikowanej niedawno na platformie Xbox Live ankiety wynika, że studio Remedy Entertainment zastanawia się nad stworzeniem odświeżonej wersji Alana Wake'a - psychologicznego thrillera z 2010 roku.

Po niedawnym przesunięciu premiery Quantum Break na 2016 rok studio Remedy Entertainment mogło podpaść części graczy. Sporo jednak wskazuje na to, że Finowie mają zamiar wynagrodzić fanom dłuższe oczekiwanie na swój najnowszy tytuł i w ramach rekompensaty mogą stworzyć odświeżoną wersję mrocznego thrillera z 2010 roku – Alana Wake'a na Xboksa One.

Czy już wkrótce do świata koszmarów Alana Wake'a wkroczą także posiadacze Xboksa One? - Odświeżona wersja Alana Wake'a trafi na Xboksa One? - wiadomość - 2015-03-20
Czy już wkrótce do świata koszmarów Alana Wake'a wkroczą także posiadacze Xboksa One?
Odświeżona wersja Alana Wake'a trafi na Xboksa One? - ilustracja #2

Wydany w maju 2010 roku na Xboksa 360 (dwa lata później także na PC) Alan Wake to trzecioosobowy thriller, który zyskał uznanie graczy i recenzentów ze względu na swój mroczny klimat oraz wciągającą historię pisarza, którego nienapisane jeszcze dzieło zaczyna wpływać na rzeczywiste wydarzenia. Gra doczekała się samodzielnego dodatku American Nightmare.

Sugestie, że deweloperzy mogą się zająć właśnie tą produkcją, pojawiły się ze względu na opublikowaną niedawno na Xbox Live ankietę. Wybrani użytkownicy mieli odpowiedzieć w niej na szereg pytań, wśród których najbardziej interesujące są dwa: jedno o to, na ile w dziesięciopunktowej skali poleciliby Alana Wake'a swojej rodzinie i przyjaciołom, kolejne o dodatkową zawartość, którą otrzymaliby gracze kupujący Quantum Break. Wśród możliwych odpowiedzi na to drugie znalazł się między innymi remaster dzieła Remedy z 2010 roku. Oczywiście nic nie zostało jeszcze potwierdzone ani przez fiński zespół, ani przez Microsoft, ale nagły wzrost zainteresowania tą bardzo dobrze ocenianą (średnia not w serwisie Metacritic to 83/100 ze 100 recenzji) produkcją z pewnością wskazuje, że coś jest na rzeczy.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Remedy Entertainment
  2. Recenzja gry Alan Wake