Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2015, 18:51

autor: Luc

Quantum Break - premiera może zostać przesunięta na 2016 rok

Quantum Break – obiecująca gra akcji przeznaczona ekskluzywnie na konsolę Xbox One, może nie zostać wydana w początkowo zakładanym terminie. Jeden z pracowników Microsoftu nieoficjalnie przyznał, że produkcja zostanie ukończona najwcześniej w 2016 roku.

Pomimo motywu manipulowania czasem, Quantum Break może nie pojawić się w planowanym terminie. - Premiera Quantum Break może zostać przesunięta na początek 2016 roku - wiadomość - 2015-03-09
Pomimo motywu manipulowania czasem, Quantum Break może nie pojawić się w planowanym terminie.

Pomimo tego, że obie wiodące konsole ósmej generacji towarzyszą nam już od ponad roku, posiadacze nowych platform wciąż czekają na obiecaną długą listę świetnych tytułów ekskluzywnych. W przypadku PlayStation 4 pozycjami przykuwającymi najwięcej uwagi mają być m.in. zbliżający się Bloodborne oraz zapowiedziane już Uncharted 4: A Thief’s End, zaś na Xboksie One gracze otrzymali już świetne Sunset Overdrive, ale wciąż czekają na takie hity jak Halo 5: Guardians czy Quantum Break. Wszystko wskazuje niestety na to, że ta ostatnia pozycja zaliczy porządne opóźnienie. Wstępnie planowana na 2015 rok (konkretnego dnia i miesiąca nie podano), pojawi się prawdopodobnie dopiero na początku 2016 roku. W roli przekazującego te nieprzyjemne wieści wystąpił Dae Jim – jeden z pracowników Microsoftu, odpowiedzialny za kontakt z holenderską społecznością.

Rozpadający się Wszechświat być może będzie musiał poczekać na uratowanie trochę dłużej. - Premiera Quantum Break może zostać przesunięta na początek 2016 roku - wiadomość - 2015-03-09
Rozpadający się Wszechświat być może będzie musiał poczekać na uratowanie trochę dłużej.

Dae przy pomocy swojego Twittera poinformował, że premiera Quantum Break zostanie prawdopodobnie przesunięta na początek następnego roku. Razem z wiadomością przedstawiciel Microsoftu załączył link do strony Xbox Elite Team – witryny fanowskiej społeczności, która choć zazwyczaj dobrze poinformowana, nie powinna być utożsamiana ze źródłem mogący oficjalnie potwierdzić te niepokojących wieści. Tego, co miałoby spowodować potencjalne opóźnienie niestety nie podano. Gdy tylko poznamy stanowisko twórców lub wydawcy, natychmiast zaktualizujemy powyższą wiadomość.

Quantum Break to nietypowa gra akcji, w której motywem przewodnim jest manipulacja czasem. Główny bohater należy do grupy trzech osób przypadkowo obdarzonych zdolnościami jego kontrolowania i musi zrobić z nich użytek znacznie szybciej niż się tego spodziewał. Wszechświat z niewiadomych przyczyn zaczyna się rozpadać, a jego integralność można naprawić tylko poprzez zapobiegnięcie pewnym wydarzeniom – zadanie to spoczywa na barkach protagonisty. Formuła Quantum Break różni się od większości gier tego typu – zamiast standardowej akcji z konkretnym początkiem i końcem, w tym przypadku mamy do czynienia z czymś na kształt serialu. Gra zostanie wydana jedynie na Xboksa One, a za jej powstanie odpowiadają ludzie pracujący wcześniej przy serii Max Payne oraz Alan Wake.