Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2015, 11:21

autor: Adrian Werner

Adventure Time: Finn and Jake Investigations - zapowiedziano adaptację kreskówki Pora na przygodę!

Studio Vicious Cycle Software i firma Little Orbit Games zapowiedziały Adventure Time: Finn and Jake Investigations, czyli przygodową grę akcji opartą na licencji kreskówki emitowanej w Polsce pod tytułem Pora na przygodę!.

Adventure Time: Finn and Jake Investigations w skrócie:
  • Twórcy: Vicious Cycle Software
  • Wydawca: Little Orbit Games
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, X360, PS4, XONE, WiiU, 3DS
  • Data premiery: listopad 2015 r.

Znane z takich produkcji jak Madagascar 3: The Video Game czy Ben 10 Omniverse studio Vicious Cycle Software ujawniło, że pracuje nad projektem Adventure Time: Finn and Jake Investigations, czyli przygodową grą akcji opartą na licencji popularnego serialu animowanego Adventure Time, emitowanego przez stację Cartoon Network, a w Polsce znanego pod tytułem Pora na przygodę!. Będzie to pierwsza produkcja bazująca na tej marce, która zaoferuje trójwymiarową grafikę. Twórcy zamierzają wydać swoje dzieło na prawie wszystkich możliwych platformach sprzętowych. Otrzymamy zatem wersje na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, Xbox One, PlayStation 4 oraz 3DS. Premiera zaplanowana została na listopad tego roku.

Głównymi bohaterami będą znani z serialu chłopiec imieniem Finn oraz magiczny pies Jake, potrafiący dowolnie zmieniać swój kształt i rozmiar. Opowieść rozpocznie się, gdy postanowią kontynuować pracę przybranych rodziców Finna i zostaną prywatnymi detektywami. Ich usługi szybko okażą się bardzo potrzebne, gdyż w zamieszkanej przez nich krainie Ooo od pewnego czasu bez śladu znikają ludzie i dzieją się inne dziwne rzeczy.

Pomimo grafiki 3D, gra całkiem wiernie odtwarza stylistykę animowanego pierwowzoru.  - Adventure Time: Finn and Jake Investigations - zapowiedziano adaptację kreskówki Pora na przygodę! - wiadomość - 2015-04-22
Pomimo grafiki 3D, gra całkiem wiernie odtwarza stylistykę animowanego pierwowzoru.

Jak na przygodową grę akcji przystało, w Adventure Time: Finn and Jake Investigations znajdziemy zarówno wyzwania zręcznościowe, jak i logiczne. Podczas zabawy będziemy eksplorowali świat, rozmawiali z postaciami, walczyli z przeciwnikami oraz rozwiązywali łamigłówki. System bitewny ma być szybki i wymagający, a i zagadki zaoferują całkiem wysoki poziom trudności, wymagając sprytnego wykorzystywania unikalnych cech i umiejętności dwójki bohaterów.

Autorzy dużo uwagi przykładają do oprawy graficznej. Poprzednie gry korzystające z tej licencji były wykonane w tradycyjnym 2D, więc odtworzenie stylu i klimatu oryginalnej kreskówki nie było trudne. Tym razem twórcy musieli postarać się znacznie bardziej i sądząc po pierwszych materiałach wyszło im to całkiem nieźle.

  1. Little Orbit Games – oficjalna strona firmy
  2. Vicious Cycle Software – oficjalna strona studia

Adventure Time: Finn and Jake Investigations - zapowiedziano adaptację kreskówki Pora na przygodę! - ilustracja #2

Adventure Time to serial animowany stworzony przez Pendletona Warda. Jego akcja toczy się w odległej przyszłości, w krainie Ooo zlokalizowanej na postapokaliptycznej ziemi.

Pierwszy odcinek wyemitowano 5 kwietnia 2010 roku. Do tej pory powstało siedem serii, obejmujących łącznie 198 odcinków. Obecnie trwa produkcja sezonu ósmego.

Adventure Time: Finn and Jake Investigations - zapowiedziano adaptację kreskówki Pora na przygodę! - ilustracja #3
Adventure Time: Finn and Jake Investigations - zapowiedziano adaptację kreskówki Pora na przygodę! - ilustracja #4
Adventure Time: Finn and Jake Investigations - zapowiedziano adaptację kreskówki Pora na przygodę! - ilustracja #5
Adventure Time: Finn and Jake Investigations - zapowiedziano adaptację kreskówki Pora na przygodę! - ilustracja #6