Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSVPC
Okładka Quell Memento (PSV)
OkładkaQuell Memento (PSV)

Quell Memento

Relaksacyjna dwuwymiarowa gra logiczna. W trakcie kampanii, składającej się ze 150 różnorodnych poziomów, gracze wysłuchują opowieści narratora, staruszka wspominającego wydarzenia ze swojego całego życia.

Logiczne | 2D | indie

Quell Memento Premiera

29maj2013

PSV

14maj2015

PC

producent: Fallen Tree Games wydawca: Fallen Tree Games

Quell Memento to dwuwymiarowa gra logiczna, pozwalająca nam poznać życie pewnego starszego człowieka, który mieszka samotnie w dużym domu. Za produkcję tytułu odpowiada niezależne brytyjskie studio Fallen tree games. Warto zaznaczyć, że jest on rozszerzoną wersją dwóch poprzednich gier z cyklu, a więc Quell i Quell Reflect, które ukazały się na platformach mobilnych, korzystających z systemu Android oraz iOS. Ciekawostką jest również fakt, że prototyp tych trzech gier powstał jeszcze na początku lat 90. i był stworzony z myślą o komputerach Amstrad.

W trakcie podzielonej na kilkupoziomowe rozdziały rozgrywki gracze muszą rozwiązywać zagadki logiczne o rosnącym stopniu skomplikowania i trudności. Wszystkie opierają się na tym samym podstawowym schemacie. Na dwuwymiarowej planszy przesuwamy po liniach prostych kolorowy blok do wyznaczonego przez twórców punktu końcowego. Na jego przeszkodzie stają różnego rodzaju pułapki oraz mechaniczne bariery, które omijamy, wyznaczając właściwą trasę. Hub w którym wybieramy poszczególne plansze stworzono tak, by przypominał stary dom. Każdy rozdział reprezentuje jeden z okresów życia jego lokatora i przedstawiony jest w postaci nagranych wspomnień i opowieści.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna produkcji jest oszczędna, ale przyjemna dla oka i nie rozprasza uwagi w trakcie rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Quell Memento

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Quell Memento Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 1.66 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
  • 150 MB HDD
  • Windows Vista/7/8
PSV
PC