Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Blood Bowl: Star Coach (PC)

Blood Bowl: Star Coach PC

Blood Bowl: Star Coach to opracowana przez zespół Cyanide sportowa gra fantasy, w której za pomocą ras ze świata Warhammera rozgrywamy mecze przypominające krwawą wersję futbolu amerykańskiego. Produkcja koncentruje się na aspekcie menadżerskim i obsadza gracza w roli trenera.

Sportowe | fantasy | manager | futbol amerykański

PC Windows
Okładka Blood Bowl: Star Coach (PC)

producent: Cyanide Studio

wydawca: Cyanide Studio

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Blood Bowl: Star Coach to menadżerska gra sportowa oparta na planszowówce fantasy wydawnictwa Gamers Workshop. Komputerową wersję opracowało francuskie studio Cyanide, mające na koncie również inne adaptacje tej marki w postaci Blood Bowl oraz Dungeonbowl.

Tak jak w stołowej wersji zabawa w grze polega na rozgrywaniu meczów sportu przypominającego krwawą wersję futbolu amerykańskiego, w którym zawodnikami są fantastyczne istoty zamieszkujące uniwersum Warhammera. Zasady są proste. Na boisku lądują dwie drużyny i jedna piłka. Punkty zdobywa się poprzez doniesienie piłki na końcowe pole przeciwnika. Żadnych innych reguł nie przewidziano, więc dozwolone są wszystkie, nawet najbardziej brutalne chwyty.

W przeciwieństwie do poprzednich adaptacji, które koncentrowały się na bezpośrednim kontrolowaniu zawodników, Bowl: Star Coach kładzie nacisk przede wszystkim na aspekt menadżerski. Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze muszą wpierw stworzyć własną drużynę. Wśród dostępnych ras znajdziemy ludzi, krasnoludy, orki, leśne elfy, istoty chaosu oraz przypominających człekokształtne szczury skaveny. Kolejnym krokiem jest opracowanie podstawowych planów taktycznych odpowiadających za zagrywki ofensywne i defensywne. Dopiero po wszystkich tych przygotowaniach jesteśmy gotowi, aby wystawić naszą drużynę przeciwko zespołom innych graczy. Zwycięstwa nagradzane są złotem, za które zatrudnimy nowych podwładnych lub wynajmiemy na określony czas jedną z gwiazd ligi Blood Bowl.

Porównanie własnych osiągnięć z rywalami umożliwiają rankingi najlepszych wirtualnych trenerów. Natomiast analizę taktyczną meczów ułatwia system powtórek nazwany Cabalvision, w którym obejrzymy zagrania w pełnym 3D. Wszystko to oparte zostało na modelu darmowym z mikropłatnościami. Warto dodać, że Blood Bowl: Star Coach ukazało się również na tablety i obie wersje są w pełni kompatybilne ze sobą. Dzięki temu wspólnie mogą się bawić posiadacze różnych platform.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.1 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Blood Bowl: Star Coach

16+

Wieści ze świata (Crysis 3, Shadow of the Eternals, Fieldrunners 2) 5/6/13
Wieści ze świata (Crysis 3, Shadow of the Eternals, Fieldrunners 2) 5/6/13

wiadomość5 czerwca 2013

Dziś piszemy m.in. o premierze dodatku DLC do Crysis 3, anulowaniu kickstarterowej zbiórki pieniędzy na produkcję gry Shadow of the Eternals, a także dacie premiery Fieldrunners 2 w wersji na PlayStation Vita. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zapowiedziano Blood Bowl: Star Coach - Football Managera w wydaniu fantasy
Zapowiedziano Blood Bowl: Star Coach - Football Managera w wydaniu fantasy

wiadomość6 marca 2013

Studio Cyanide zapowiedziało grę Blood Bowl: Star Coach. Będzie ona przypominała Football Managera w wydaniu fantasy i ukaże się na pecety oraz tablety.