Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2013, 08:32

Zapowiedziano Blood Bowl: Star Coach - Football Managera w wydaniu fantasy

Studio Cyanide zapowiedziało grę Blood Bowl: Star Coach. Będzie ona przypominała Football Managera w wydaniu fantasy i ukaże się na pecety oraz tablety.

Rozgrywki ligi Blood Bowl ruszą już za kilka miesięcy. - Zapowiedziano Blood Bowl: Star Coach - Football Managera w wydaniu fantasy - wiadomość - 2013-03-06
Rozgrywki ligi Blood Bowl ruszą już za kilka miesięcy.

Kilka dni temu zapowiedziano Blood Bowl II. Okazuje się, że to nie jedyna adaptacja tej planszówki, nad którą pracuje studio Cyanide. Francuski zespół ujawnił właśnie grę Blood Bowl: Star Coach. Projekt w dużym uproszczeniu można opisać jako Football Manager w wydaniu fantasy. Szykowane są wersje na pecety oraz tablety, a premiera nastąpi w drugim kwartale tego roku.

  1. Cyanide – oficjalna strona studia

W stołowej wersji Blood Bowl zabawa polega na rozgrywaniu meczów sportu przypominającego znacznie bardziej brutalną wersję futbolu amerykańskiego, w którym zawodnikami są fantastyczne istoty zamieszkujące uniwersum Warhammera. Natomiast Blood Bowl: Star Coach położy nacisk przede wszystkim na aspekt menadżerski. Zadaniem graczy będzie wpierw stworzenie własnej drużyny. Wśród dostępnych ras znajdziemy ludzi, krasnoludy, orki, leśne elfy, istoty chaosu oraz przypominających człekokształtne szczury skaveny. Następnie opracujemy taktyki odpowiadające za zagrywki ofensywne i defensywne.

Po wszystkich tych przygotowaniach będziemy gotowi, aby wystawić naszą drużynę przeciwko zespołom innych graczy. Wersje na PC i tablety mają być w pełni kompatybilne ze sobą. Dzięki temu wspólnie będą mogli się bawić posiadacze różnych platform. Zwycięstwa nagradzane mają być złotem, za które zatrudnimy nowych podwładnych lub wynajmiemy na określony czas jedną z gwiazd ligi Blood Bowl.

Gra zaoferuje rankingi najlepszych wirtualnych trenerów. Natomiast analizę taktyczną meczów ułatwi system powtórek nazwany Cabalvision, w którym obejrzymy zagrania w pełnym 3D. Wszystko to oparte zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Blood Bowl: Star Coach zaproponuje zdecydowanie inne podejście do marki niż poprzednie adaptacje. Studio Cyanide nie zapomina jednak również o swoich dotychczasowych fanach. Z myślą o nich powstaje Blood Bowl II, który będzie bardziej tradycyjną produkcją pecetową. Niestety, na razie wiemy o tym projekcie tylko tyle, że wyda go firma Focus Home Interactive.

Zapowiedziano Blood Bowl: Star Coach - Football Managera w wydaniu fantasy - ilustracja #4

Blood Bowl to figurowa gra sportowa wydawana przez firmę Games Workshop. Pierwsza edycja trafiła do sprzedaży w 1987 roku. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny, a mecze toczą się w systemie turowym.

Pierwszą komputerową adaptację marki stworzyło studio Strategic Simulations, Inc w 1995 roku. Dziewięć lat później studio Cyanide wypuściło grę Chaos League, która w oczywisty sposób była inspirowana Blood Bowl. Games Workshop pozwało dewelopera, ale ostatecznie obie firmy doszły to porozumienia i Cyanide otrzymało licencję na produkcje oficjalnych gier z tej marki.