Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2013, 08:50

autor: Sarge

Studio ArenaNet nie pracuje nad rozszerzeniami do gry Guild Wars 2

Reżyser gry Guild Wars 2 zaprzeczył w wywiadzie dla serwisu IGN, jakoby studio ArenaNet pracowało w tej chwili nad pełnoprawnym dodatkiem do Guild Wars 2. Obecnie twórcy skupiają się na rozwijaniu podstawowej wersji gry, ale nie wykluczają wydania rozszerzeń w przyszłości.

Colin Johanson ze studia ArenaNet powiedział w wywiadzie dla serwisu IGN, że deweloper nie pracuje obecnie nad pełnoprawnym dodatkiem do gry Guild Wars 2. Tym bardziej nie ma żadnych konkretnych planów dotyczących Guild Wars 3.

„Rozszerzenia to zdecydowanie coś, co możemy potencjalnie rozważać w przyszłości. Nie mamy jednak ustalonego harmonogramu w związku z dodatkami. Jesteśmy na to otwarci, ale myślę, że głównym celem dla naszego studia deweloperskiego jest jak najsilniejsze rozwijanie koncepcji żywego świata dla graczy, których aktualnie mamy” – reżyser gry wyjaśnia w ten sposób, że twórcy skupiają się w tej chwili nad rozwijaniem podstawowej wersji Guild Wars 2.

Wygląda na to, że nie doczekamy się zbyt prędko premiery dodatku do gry Guild Wars 2 - Studio ArenaNet nie pracuje nad rozszerzeniami do gry Guild Wars 2 - wiadomość - 2013-03-06
Wygląda na to, że nie doczekamy się zbyt prędko premiery dodatku do gry Guild Wars 2

Johanson został zapytany, czy wobec tego studio ArenaNet ma konkretne plany dotyczące stworzenia Guild Wars 3. Producenci nie myślą o tym, bowiem wszelkie innowacje chcą zawrzeć w Guild Wars 2, co jest dobrą informacją dla posiadaczy tej produkcji MMO. Twórcy poświęcili zbyt wiele czasu na stworzenie tego tytułu, by teraz go porzucać.

Z wywiadu udzielonego przez Johansona można wysnuć trzy wnioski: nie ma planów stworzenia Guild Wars 3, twórcy obecnie skupiają się na rozwijaniu Guild Wars 2, nie wykluczają jednak stworzenia rozszerzeń w przyszłości. Zapowiedź tych ostatnich wcale by nas nie zaskoczyła, jako że do pierwszej części Guild Wars opracowano trzy dodatki. Pozostaje tylko pytanie, kiedy zagramy w rozszerzenia do Guild Wars 2. Ostatnio w sieci krążyły plotki, że pierwsze z nich zadebiutuje w drugiej połowie bieżącego roku. Z dzisiejszej wypowiedzi Johansona wynika, że nie ma na to szans.

Guild Wars 2 to kontynuacja dobrze przyjętej gry MMO autorstwa studia ArenaNet. Tytuł nie wymaga opłacania comiesięcznego abonamentu – wystarczy raz go zakupić, by móc bawić się nim bez końca. Nie brakuje jednak systemu opcjonalnych mikropłatności, na potrzeby których gracze mogą wydać dodatkowe pieniądze.