Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2013, 13:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Disney Infinity, Call of Duty: Black Ops II) 24/1/13

Dziś piszemy m.in. o rozwoju serii Disney Infinity, weekendzie z podwójnym doświadczeniem w grze Call of Duty: Black Ops II, a także premierze dodatku Defense Grid: Containment. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Deponia

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Deponia. Dzieło studia Daedalic Entertainment możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 6,79 euro (ok. 28 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Defense Grid: Containment

Wczoraj w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zadebiutował pecetowy dodatek Defense Grid: Containment do gry Defense Grid. The Awakening , który został sfinansowany kilka miesięcy temu w serwisie Kickstarter. Rozszerzenie kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł). Możliwy jest także zakup Defense Grid: Containment w zestawie z podstawową wersją gry i wszystkimi wydanymi do tej pory dodatkami DLC. W tym przypadku należy zapłacić 14,24 euro (ok. 59 zł). Z okazji premiery rozszerzenia, Defense Grid: The Awakening został przeceniony o 50%, a pojedyncze dodatki DLC można zakupić o 25% taniej.

Call of Duty: Black Ops II

Studio Treyarch ogłosiło, że od 25 stycznia (godz. 19:00) do 28 stycznia (19:00) będzie można zdobyć dwa razy więcej punktów doświadczenia niż zwykle w rozgrywkach multiplayer gry Call of Duty: Black Ops II. Promocja dotyczy wersji na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii U. Deweloper zorganizował ją z okazji zbliżającej się premiery dodatku DLC Revolution, który na Xbox Live zadebiutuje 29 stycznia, a na PlayStation Network oraz Steamie ukaże się 28 lutego.

Disney Infinity

Producent wykonawczy John Vignocchi powiedział serwisowi VideoGamer.com, że firma Disney zamierza co roku wydawać nową grę z niedawno zapowiedzianej serii Disney Infinity. Każda kolejna produkcja miałaby być wzbogacana o dodatkowe postacie, nowe Play Sety (poziomy bazujące na światach z bajek i filmów Disneya) oraz wiele innych atrakcji. Jednocześnie zapewniono, że wszystkie elementy w przyszłych edycjach Disney Infinity będą kompatybilne z tymi starszymi. Pierwsza gra z serii Disney Infinity zadebiutuje na rynku w czerwcu bieżącego roku na PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U, Wii oraz 3DS-ie.

Sony Computer Entertainment Europe

Brytyjskie Information Commisioner’s Office (ICO) ukarało firmę Sony Computer Entertainment Europe grzywną w wysokości 250 tysięcy funtów za dopuszczenie do niesławnego ataku hakerskiego na usługę PlayStation Network w 2011 roku. David Smith z ICO wyjaśnia w oficjalnym oświadczeniu, że było to „najpoważniejsze naruszenie” bezpieczeństwa użytkowników, z jakim kiedykolwiek się spotkał. W momencie ataku hakerskiego mówiło się o zagrożeniu wykradnięcia danych kart kredytowych użytkowników PlayStation Network, do czego jednak ostatecznie miało nie dojść. Firma Sony zamierza odwołać się od decyzji ICO twierdząc, że nie ma żadnego dowodu na to, by tego typu dane faktycznie zostały wykradzione.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: