Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2013, 13:27

autor: Szymon "Hed" Liebert

Capcom o benchmarku Resident Evil 6, Revelations na PC i braku Dark Arisen jako DLC

Firma Capcom skomentowała kilka kwestii dotyczących swoich gier. Dowiedzieliśmy się, że Resident Evil 6 na PC otrzyma narzędzie benchmarkowe, a zapowiedziany niedawno port Resident Evil: Revelations najprawdopodobniej skorzysta z platformy Steam/Steamworks.

Resident Evil 6, Resident Evil: Revelations i Dragon’s Dogma: Dark Arisen – komentarz Capcomu. - Capcom o benchmarku Resident Evil 6, Revelations na PC i braku Dark Arisen jako DLC - wiadomość - 2013-01-24
Resident Evil 6, Resident Evil: Revelations i Dragon’s Dogma: Dark Arisen – komentarz Capcomu.

Firma Capcom odpowiedziała na kilka pytań fanów dotyczących swoich ostatnich zapowiedzi i w szczególności pecetowych wersji gier (za DSOGaming). Wątpliwości rozwiał Svensson, pracownik Capcomu, na stronie Capcom Unity. Dowiedzieliśmy się, że Resident Evil 6 na PC otrzyma narzędzie benchmarkowe, co jest już swoistą tradycją. Program zostanie wypuszczony przed premierą konwersji, zaplanowaną na 22 marca.

Kolejną istotną kwestią podjętą przez Svenssona jest przejście firmy z Games for Windows LIVE na Steamworks. Przedstawiciel Capcomu powiedział, że odpowiada za podjęcie tej decyzji, która ma dotyczyć większości obsługiwanych przez niego tytułów. To prawdopodobnie oznacza, że zapowiedziany niedawno port Resident Evil: Revelations skorzysta ze Steama na pecetach. Jest o tyle istotne, że gra zawiera ciekawy tryb online (Raid Mode).

Sven skomentował także wątpliwości związane z Dragon’s Dogma: Dark Arisen, drugim wydaniem gry, które będzie zawierało obszerne rozszerzenie. Capcom nie wyda tej nowej zawartości osobno w postaci tańszego dodatku, bo, jak tłumaczy, nie jest to możliwe z technologicznego punktu widzenia. Produkcja po prostu nie została przygotowana pod kątem takich pakietów. Zamiast tego, Capcom oferuje fanom pierwowzoru różne dodatki.

Capcom będzie miał więcej dobrych informacji dla posiadaczy pecetów w nadchodzących miesiącach – tak przynajmniej zapewnił Svensson w wątku poświęconym pecetowej konwersji Revelations. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia wzmianka na ten temat. Niestety, na razie nie wiadomo co dokładnie planuje wydawca. Wcześniej spekulowało się, że może chodzić o przeniesienie gry Dragon’s Dogma na PC, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

  1. Oficjalna strona firmy Capcom