Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2012, 17:45

autor: Hed

Dragon’s Dogma w drodze na PC… albo i nie – zamieszanie w firmie Capcom

Firma Capcom potwierdziła, że Dragon’s Dogma zmierza na pecety tylko po to, by… kilkanaście godzin później zdementować tę informację. Błędna odpowiedź na jedno z pytań fanów dała przez chwilę nadzieję na to, że doczekamy się konwersji świetnej gry akcji RPG.

Przez chwilę wydawało się, że Dragon’s Dogma trafi na PC. - Dragon’s Dogma w drodze na PC… albo i nie – zamieszanie w firmie Capcom - wiadomość - 2012-11-22
Przez chwilę wydawało się, że Dragon’s Dogma trafi na PC.

Przed kilkunastoma minutami doszło do małego zamieszania w związku z rzekomą pecetową wersją gry Dragon’s Dogma, na którą zapewne czeka niejeden łowca potworów. W odpowiedzi na jedno z pytań fanów, Capcom potwierdził na Twitterze, że konwersja „jest w drodze”. Radość posiadaczy komputerów nie trwała długo. Brytyjski oddział wydawcy szybko zdementował wcześniejszy komentarz, pisząc, że był on błędny.

Komentarz na Twitterze potwierdzający, że Capcom planuje pecetową wersję Dragon’s Dogma pojawił się kilkanaście godzin temu. Kiedy wiadomość została zauważona przez zachodnie serwisy, firma wystosowała sprostowanie. „Przepraszamy za fałszywy alarm, ale Dragon’s Dogma nie trafi na PC w najbliższej przyszłości” – wyjaśnił wydawca. No cóż, przynajmniej nie wykluczono całkowicie, że gra może kiedyś trafić na tę platformę.

Feralny komentarz.
Feralny komentarz.

Dragon’s Dogma zadebiutowała w maju tego roku na Xboksie 360 i PlayStation 3. Na jednym z pokazów Capcom pokazywał ją jednak na pecetach, co zrodziło pytania o to, czy są plany na wypuszczenie gry na tej platformie. Hiroyuki Kobayashi, producent tytułu, mówił też, że wszystko zależy od zainteresowania fanów.

Dragon’s Dogma w drodze na PC… albo i nie – zamieszanie w firmie Capcom - ilustracja #3Dragon’s Dogma to jedna z ciekawszych produkcji tego roku, w której połączono motywy z takich gier jak Skyrim, Monster Hunter, czy Devil May Cry. Capcom zaprosił konsolowych graczy do świata fantasy zagrożonego przez plagę potworów. Dragon’s Dogma spodobała się nam ze względu na świetny system walki, rozmach i nietuzinkowe zakończenie. W przygotowaniu jest podobno druga odsłona serii.

  1. Oficjalne konto Twitter firmy Capcom
  2. Dragon's Dogma - recenzja gry RPG od Capcomu