Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 stycznia 2013, 13:40

autor: eLCeBe

Co dalej z Vigil Games i marką Darksiders? Platinum Games zainteresowane kupnem

To jeszcze nie koniec zamieszania wokół bankructwa THQ. Po zakończeniu aukcji aktywów wydawcy nie znalazł się inwestor chętny przejąć studio deweloperskie Vigil Games, znane z serii Darksiders. Pojawiły się jednak informacje o zainteresowaniu ze strony Platinum Games.

Puste fotele w siedzibie Vigil Games - Co dalej z Vigil Games i marką Darksiders? Platinum Games zainteresowane kupnem - wiadomość - 2013-01-24
Puste fotele w siedzibie Vigil Games

Ogłoszenie bankructwa przez THQ jest w ostatnim czasie jedną z najważniejszych informacji dla całej branży elektronicznej rozrywki. Aktywa należące do upadłego wydawcy zostały wyprzedane zainteresowanym inwestorom na aukcji, o czym pisaliśmy w naszym serwisie. Najbardziej znane studia deweloperskie związane z THQ (m.in. Relic Entertainment i Volition) oraz będące ich własnością marki zmieniły właścicieli. Nie znalazł się natomiast chętny do kupna Vigil Games, autorów serii Darksiders. Studio zostało więc zamknięte, a wszyscy pracownicy zwolnieni. Czy rzeczywiście oznacza to definitywny koniec i gracze już nie będą mieli okazji odwiedzić ponownie uniwersum Darksiders? Czy tajemniczy projekt o nazwie Crawler, nad którym pracowało Vigil Games nigdy nie ujrzy światła dziennego?

Okazuje się, że jest jeszcze promyk nadziei. Japońskie studio Platinum Games, znane z produkcji takich gier, jak Bayonetta, Vanquish czy planowane na marzec 2013 roku Metal Gear Rising: Revengeance, wyraziło zainteresowanie nabyciem praw do marki Darksiders. Poinformował o tym na swoim blogu szef Platinum Games, Atsushi Inaba.

Jeśli dzięki temu powstanie w przyszłości gra akcji, będąca połączeniem najlepszych cech Darksiders i Bayonetty, możemy otrzymać prawdziwy hit. W grę wchodzi również projekt nazywany Crawler, nad którym Vigil Games pracowało. Nie wiadomo, czy jest to robocza nazwa trzeciej części Darksiders, czy może też zupełnie inna gra, ale szefowie studia byli zadowoleni z postępu prac. Wspomina o tym w serwisie NeoGAF Ben Cureton, jeden z szefów Vigil Games. Jego wypowiedź jest bardzo emocjonalna – wyraża w niej żal po upadku studia, utracie pracy przez wiele bliskich mu osób oraz przykre uczucie towarzyszące informacji, że Vigil Games, jako jedyne z wystawionych na aukcji aktywów należących do THQ, nie znalazło nabywcy.

Z niecierpliwością będziemy czekali na nowe informacje dotyczące inwestycji Platinum Games, która może pomóc uratować markę Darksiders. Tymczasem możemy obejrzeć jeden z trailerów ostatniej gry wydanej przez Vigil Games: