Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 22 lipca 2021, 17:00

Verdun i Defense Grid: The Awakening od dziś za darmo w EGS [Aktualizacja]

Jak co czwartek, dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwie gry - Defense Grid: The Awakening oraz Verdun. Obie produkcje będzie można odebrać bezpłatnie do 29 lipca.

[Aktualizacja] Defense Grid: The Awakening i Verdun można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Mothergunship, a także Train Sim World 2

Przez całe minione siedem dni użytkownicy Epic Games Store mogli bezpłatnie przypisywać do swoich kont dwie gry – kosmiczną strategię ekonomiczną Offworld Trading Company oraz przygodówkę Obduction. Opcja darmowego przygarnięcia swoich egzemplarzy obu tych pozycji pozostanie aktywna jeszcze do godziny 17:00 czasu polskiego. Potem, zgodnie z zapowiedziami, na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fortnite i cyklu Unreal udostępnione zostaną dwie kolejne produkcje, a mianowicie Defense Grid: The Awakening oraz Verdun.

Defense Grid: The Awakening jest opracowaną przez studio Hidden Path Entertainment grą strategiczną, stanowiącą wariację na temat tzw. tower defense'ów. W trakcie zabawy przenosimy się do świata przyszłości i naszym zadaniem jest ochrona bazy przed nacierającymi falami przeciwników. Robimy to, odpowiednio rozmieszczając wieżyczki obronne, które można rozbudowywać, oraz inne struktury defensywne. Tytuł został ciepło przyjęty przez media branżowe – w serwisie Metacritic średnia ocen wynosi 81/00 (na podstawie 11 recenzji).

Co ciekawe, Defense Grid: The Awakening było już rozdawane na platformie Epic Games Store. Miało to miejsce w grudniu ubiegłego roku.

  1. Defense Grid: The Awakening na platformie Epic Games Store

Z kolei Verdun to stworzona przez studio Blackmill Games sieciowa strzelanka FPP, której akcja rozgrywa się podczas I wojny światowej. W trakcie zabawy mamy okazję przenieść się na starannie odwzorowane pola bitew z tego konfliktu, jak na przykład Vauquois, Argonne, Vosges czy Caures, i stanąć do emocjonujących starć w kilku różnych trybach. Tytuł wyróżnia się realistyczną rozgrywką, co przejawia się chociażby w obrażeniach. Jeden celny strzał jest w stanie wyeliminować oponenta.

  1. Verdun na platformie Epic Games Store

Zarówno Defense Grid: The Awakening jak i Verdun, będzie można odebrać za darmo na platformie Epic Games Store do 29 lipca. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jakie pozycje zostaną udostępnione jako następne, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej