Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 15 lipca 2021, 17:00

autor: AlexB

Obduction i Offworld Trading Company od dziś za darmo w EGS [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną dwie kolejne gry - Obduction oraz Offworld Trading Company. Produkcje będzie można odebrać do 22 lipca.

[Aktualizacja] Obduction i Offworld Trading Company można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Defense Grid: The Awakening, a także Verdun

Końca powoli dobiega czas, gdy w Epic Games Store można było odebrać gry Bridge Constructor The Walking Dead oraz Ironcast. Opcja przygarnięcia obu tych pozycji pozostanie aktywna na tej platformie jeszcze tylko do dziś, do godziny 17:00 czasu polskiego. A co potem? Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, udostępnione zostaną dwie kolejne produkcje - Obduction oraz Offworld Trading Company.

Obduction jest opracowaną przez studio Cyan Inc., które jest znane przede wszystkim z kultowej serii Myst, pierwszoosobową grą przygodową. Głównym bohaterem tytułu jest bliżej nieokreślony człowiek, który dzięki niezwykłemu artefaktowi trafia do tajemniczego świata. Zostają przed nim postawione dwa zadania – odkrycie, gdzie tak naprawdę jest, oraz odnalezienie drogi do domu. Zabawa w produkcji opiera się na eksploracji świata, poznawaniu jego historii i praw nim rządzących oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych. Pozycja została całkiem dobrze przyjęta przez media branżowe – w serwisie Metacritic jej pecetowa wersja może się pochwalić średnią ocen na poziomie 76/100.

  1. Obduction na platformie Epic Games Store

Z kolei Offworld Trading Company to strategia ekonomiczna od studia Mohawk Games. Nad stworzeniem tego tytułu czuwał Soren Johnson – jeden z głównych projektantów Civilization III i IV. W trakcie rozgrywki obejmiemy kontrolę nad kompanią handlową usytuowaną na Marsie i naszym zadaniem jest wydobywanie i produkowanie 13 różnych typów surowców oraz handlowanie nimi, dbanie o zaopatrzenie naszych fabryk itp. Wszystko po to, by zostać najpotężniejszym i najbardziej wpływowym kupcem na planecie. Tytuł również został ciepło przyjęty przez recenzentów. Ich oceny wystawione Offworld Trading Company składają się na średnią 78/100 (znów, według serwisu Metacritic).

  1. Offworld Trading Company na platformie Epic Games Store

Zarówno Obduction, jak i Offworld Trading Company będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store do 22 lipca. Gdy oficjalnie dowiemy się, jakie produkcje zostaną udostępnione jako następne, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store