Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS5SwitchANDiOSXONEXSXPS4
Okładka Bridge Constructor: The Walking Dead (PC)
OkładkaBridge Constructor: The Walking Dead (PC)

Bridge Constructor: The Walking Dead

Gra logiczna wchodząca w skład cyklu Bridge Constructor, której akcję osadzono w uniwersum The Walking Dead. W Bridge Constructor: The Walking Dead zajmujemy się tworzeniem wytrzymałych konstrukcji, ale musimy też m.in. radzić sobie z atakami żywych trupów.

Logiczne | zombie | postapokalipsa | budowlane | indie | 2.5D

Bridge Constructor: The Walking Dead Premiera

15gru2020

PS5

Gry podobne do Bridge Constructor: The Walking Dead

The Witness

World of Goo

Pipe Push Paradise

Bridge Constructor: The Walking Dead jest grą logiczną reprezentującą popularną serię, w której gracze mogą wykazać się smykałką do tworzenia zmyślnych (a przede wszystkim – wytrzymałych) konstrukcji przy ograniczonych zasobach. Tym razem deweloperzy z odpowiedzialnego za rozwój serii studia ClockStone zabierają nas do uniwersum The Walking Dead.

Fabuła

Akcja gry Bridge Constructor: The Walking Dead toczy się w tytułowym uniwersum, w którym ludzkość została zdziesiątkowana przez tajemniczego wirusa zmieniającego ludzi w krwiożercze zombie. Naszym zadaniem jest tworzenie bezpiecznych przejazdów dla najbardziej rozpoznawalnych maszyn, jakie pojawiły się w telewizyjnym serialu Żywe trupy. W grze pojawiają się również kultowe postacie z tego uniwersum, jak Daryl, Michonne oraz Eugene.

Mechanika

W Bridge Constructor: The Walking Dead akcję obserwujemy z boku. Gra jest podzielona na misje, w których staramy się tworzyć tytułowe mosty (ale nie tylko) dla rozmaitych pojazdów. W świecie, w którym śmiertelne zagrożenie stanowią zombie, a także inni ludzie, nie jest to jednak łatwe zadanie. Jego realizację utrudniają dodatkowo niezwykle ograniczone zasoby. Oprócz główkowania nad kolejnymi wymyślnmi konstrukcjami, podczas zabawy musimy więc zajmować się takimi kwestiami, jak choćby wabienie szwendaczy w pułapki czy rozkładanie ładunków wybuchowych w odpowiednich miejscach.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Bridge Constructor: The Walking Dead utrzymano w posępnej stylistyce znanej z serialu. Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, produkcja może pochwalić się zaawansowanym silnikiem fizycznym, który dba o realistyczne zachowanie poszczególnych obiektów; podobać się może zarówno wiarygodny sposób, w jaki oddano siły działające na nasze konstrukcje, jak i animacje oparte o system ragdoll.

Tryb gry: single player  

Bridge Constructor: The Walking Dead cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Bridge Constructor: The Walking Dead: 16+

Bridge Constructor: The Walking Dead Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 8/10 64-bit
PC
PS4
PS5
XONE
XSX
Switch
AND
iOS