Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2021, 16:44

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

Seria dokumentów przyrodniczych zrobiona w Red Dead Redemption 2. Rockstar zachwycony

Na kanale 8-BIT BASTARD pojawiła się seria dokumentów przyrodniczych zrobiona w RDR2. Autor przygląda się w nich naturze Dzikiego Zachodu.

Gry firmy Rockstar Games znane są ze szczegółowych, zróżnicowanych i pięknych światów, po których może swobodnie poruszać się gracz. Twórcę z platformy YouTube o pseudonimie 8-Bit Bastard do tego stopnia zainteresowała flora i fauna Red Dead Redemption 2, że… zrobił o niej serię dokumentów przyrodniczych, pokazując jedynie fragmenty gry.

Filmiki z kanału 8-Bit Bastard tworzą 5-odcinkową serię o nazwie The Five States. Projekt udostępnił sam Rockstar, opisując dzieła youtubera jako wnikliwe przyjrzenie się fenomenom natury Dzikiego Zachodu. Deweloperzy są zachwyceni nastrojem filmików, w których melodyjny głos narratora idealnie oddaje formę typową dla brytyjskich dokumentów przyrodniczych. Chwalą również zręczną pracę kamery.

Trzeba przyznać, że filmiki są wyjątkowo pomysłowe, a świat stworzony przez Rockstar nie przestaje zachwycać – natura jest tutaj po prostu piękna. Sam autor zaznacza, że nie używał modów w tworzeniu swoich materiałów.

Każdy z 5 odcinków serii przygląda się innym obszarom mapy RDR2. Filmiki kolejno pokazują tereny Ambarino, New Hanover, Lemoyne, West Elizabeth i New Austin.