Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2011, 09:48

Twórcy Just Cause 2 zapowiedzieli nową grę - Project Mamba

Avalanche Studios, znane ze świetnej gry akcji Just Cause 2, zapowiedziało nową produkcję – Project Mamba. Tytuł zostanie wydany dopiero w 2014 roku na pecetach i konsolach, a zostanie przygotowany przez nowojorski oddział szwedzkiego dewelopera. Być może szykuje on grę skierowaną na następną generację konsol.

Twórcy świetnej sandboksowej gry akcji Just Cause 2 z Avalanche Studios zapowiedzieli swój nowy projekt. Produkcja nosi roboczą nazwę Project Mamba i zostanie wydana na pecetach oraz konsolach dopiero w 2014 roku. Taka data sugeruje oczywiście, że być może mamy do czynienia z grą skierowaną na sprzęt następnej generacji, szykowany przez firmy Sony, Microsoft czy Nintendo.

Szczegóły Project Mamba nie zostały ujawnione, więc na razie możemy spekulować tylko, że deweloper szykuje kolejną grę akcji, z których przecież słynie. Co ciekawe, produkcją zajmuje się nowy oddział studia Avalanche, mieszczący się w Nowym Jorku. Pieczę nad projektem sprawują weterani ze szwedzkiej siedziby głównej oraz David Grijns, były pracownik Activision i Atari.

Twórcy Just Cause 2 zapowiedzieli nową grę - Project Mamba - ilustracja #1
Jakie niespodzianki kryje Project Mamba? Tego jeszcze nie wiemy.

Christofer Sundberg, jeden z założycieli Avalanche, powiedział, że otworzenie nowego oddziału jest dużym krokiem dla studia, które pozostaje niezależne i skupia się na wysokobudżetowych projektach w obliczu kryzysu. Ostatnie lata były pod tym względem trudne i niewielu producentów poradziło sobie bez pełnoprawnego wsparcia wydawców.

Nowa gra Avalanche Studios jest ważnym wydarzeniem dla branży, bo deweloper pokazał ostatnimi projektami, a w szczególności Just Cause 2, że należy do światowej czołówki. Ostatnią produkcją Szwedów jest Renegade Ops, czyli udana strzelanka z widokiem z góry, dystrybuowana drogą cyfrową na konsolach oraz pecetach.

  1. Recenzje dwóch ostatnich gier studia – Just Cause 2 i Renegade Ops
  2. Oficjalna strona Avalanche Studios