Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2011, 09:33

Najnowszy mod przenosi Medieval II: Total War w realia serii The Legend of Zelda

Twórcom modów ponownie udało się nas zaskoczyć. Najnowszy fanowski projekt przenosi grę Medieval II: Total War do znanej z serii The Legend of Zelda krainy Hyrule.

Kreatywność fanów nie zna granic. Najnowszym dowodem na prawdziwość tej tezy jest demo modyfikacji Hyrule: Total War. Zgodnie z nazwą projekt ten przenosi grę Medieval II: Total War z europejskiego średniowiecza do krainy fantasy znanej z konsolowego cyklu The Legend of Zelda.

Demo pozwala objąć dowództwo nad jedną z szesnastu nacji, wśród których znajdziemy m.in. Królestwo Hyrule, plemiona Deku, jak również frakcje Gorons, Sheikah czy Kokiri.

Do zabawy modyfikacją wymagane jest posiadanie nie tylko gry Medieval II: Total War, ale również dodatku Kingdoms. Autorzy przygotowali własny instalator, wiec nie trzeba się bawić w ręczne kopiowanie plików. Demo pozwala na rozegranie samodzielnych bitew, zarówno przeciwko komputerowi, jak i innym graczom. Brakuje na razie nowych efektów dźwiękowych oraz trybu kampanii. Te elementy, jak również cztery dodatkowe frakcje, zostaną wprowadzone w późniejszych wersjach.

Przed autorami jeszcze masa pracy, ale już teraz modyfikacja robi olbrzymie wrażenie, a widok z ścierających się olbrzymich armii złożonych z istot znanych The Legend of Zelda na długo zapada w pamięci. Jeśli posiadacie Medieval II: Total War to koniecznie wypróbujcie ten projekt.