Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2011, 09:40

autor: Sarge

Gra akcji Just Cause 3 w 2012 roku?

Krążą plotki, jakoby zespół Avalanche Studios pracował nad grą Just Cause 3 i planował wydać ją w 2012 roku. Taka informacja pojawiła się w najnowszym numerze magazynu Xbox World.

W dziale plotek najnowszego numeru magazynu Xbox World pojawiła się informacja, jakoby zespół Avalanche Studios pracował nad grą Just Cause 3. Premiera produkcji miałaby się odbyć w 2012 roku.

W stosownej sekcji periodyku pojawiła się następująca notka: „Nasi szpiedzy mówią, że pracownicy Avalanche ciężko pracują [nad Just Cause 3 – dop. redakcja], a premiera odbędzie się w przyszłym roku”. Nie wiadomo kim są tajemniczy informatorzy magazynu, a w dodatku ograniczono się jedynie do tej krótkiej wiadomości.

Gra akcji Just Cause 3 w 2012 roku? - ilustracja #1
Just Cause 2

Chociaż informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez dewelopera, to swego czasu mówiło się o możliwości powstania trzeciej odsłony serii. Tuż po premierze gry Just Cause 2, Christofer Sundberg ze studia Avalanche powiedział, że nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli wkrótce natkniemy się na oficjalną zapowiedź kolejnej części. Wprawdzie na ogłoszenie „trójki” czekamy już nieco dłużej niż wspominał założyciel Avalanche Studios, ale być może niedługo w końcu poznamy jakieś konkrety.

Warto przypomnieć, że deweloper niedawno ukończył i wydał zręcznościówkę Renegade Ops (dzisiaj premiera na Steam). Jest więc całkiem prawdopodobne, że prace nad kolejną pozycją trwają i może być nią właśnie Just Cause 3. Od jakiegoś czasu zespół tworzy także nieznaną produkcję na konsole nowej generacji. Do jej debiutu ma dojść w 2014 roku.

Dotychczas wydane odsłony serii Just Cause to gry akcji, w których trafiamy na ogromne wyspy, obfitujące w zróżnicowane tereny. Dużą zaletą obu pozycji była możliwość swobodnej eksploracji, a także szereg umiejętności głównego bohatera, potrafiącego prowadzić pojazdy naziemne, powietrzne i morskie, a także skakać ze spadochronem.