Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka A.R.E.S. Extinction Agenda (PC)
OkładkaA.R.E.S. Extinction Agenda (PC)

A.R.E.S. Extinction Agenda PC

Dwuwymiarowe połączenie gry akcji z platformówką. Wcielamy się w nim w robota bojowego Ares, który musi rozprawić się z agresywnymi maszynami na pewnej stacji kosmicznej. Jedynym sprzymierzeńcem gracza jest Vakyl, sonda wyposażona w potężne działo.

Akcji | science fiction | platformówki | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A.R.E.S. Extinction Agenda Premiera PC

14grudnia2010

producent: Extend Interactive wydawca: ORiGO GAMES Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do A.R.E.S. Extinction Agenda

Half-Life 2

Intrusion 2

Anew: The Distant Light

A.R.E.S. Extinction Agenda jest rozgrywaną w dwóch wymiarach (choć grafika jest trójwymiarowa) strzelanką w stylu Abuse. Wcielamy się w nowoczesnego robota bojowego nazwanego Ares. Jego misja zakłada rozprawienie się z agresywnymi maszynami starszej generacji, które przejęły kontrolę nad stacją kosmiczną. W realizacji tego zadania pomaga mu Vakyl - czyli mała sonda uzbrojona w potężne działo laserowe.

Pod koniec XXI wieku poziom zanieczyszczenia Ziemi przekroczył stan krytyczny. By uratować naszą planetę przed zagładą powołano United Earth - organizację złożoną z najtęższych umysłów na świecie. Po wielu zakończonych niepowodzeniem przedsięwzięciach zdecydowano się w końcu na zainwestowanie w nietypowy projekt autorstwa doktor Carson. Uważała ona, że najlepszym wyjściem będzie budowa olbrzymiej stacji kosmicznej, która służyłaby jako miejsce przetwarzania odpadów w masę organiczną zdolną naprawić zniszczony ekosystem Ziemi. Projekt okazał się sukcesem, a prędkość jego działania była tak wielka, że według prognoz za kilkadziesiąt lat stan zanieczyszczenia miał zostać zredukowany o 75%. Niestety, radość ludzi nie trwała zbyt długo, ponieważ wkrótce potem odkryto, że w stronę stacji zmierza sporych rozmiarów tajemniczy kryształ. Wbrew przewidywaniom kolizja nie zniszczyła jednak umieszczonej na orbicie struktury. Zamiast tego przy uderzeniu z kryształu wydobył się dziwny gaz, który wypełnił wszystkie korytarze i pomieszczenia. Systemy pokładowe szybko wznowiły działanie, choć jednocześnie przestały odpowiadać na komendy z Ziemi. Ostatecznie podjęto decyzję o wysłaniu misji załogowej pod dowództwem samej Carson w celu zbadania sytuacji i odzyskania kontroli nad stacją. Na miejscu okazało się, że gaz w jakiś sposób wpłynął na znajdujące się tam maszyny aktywując w nich agresywne zachowania. Jeden z członków zespołu został zabity, a reszta zabarykadowała się w jednej z sekcji i wysłała do bazy wiadomość zawierającą wołanie o pomoc oraz próbkę gazu. Naukowcy na Ziemi odkryli jakie metale są odporne na działanie tajemniczej substancji i z ich pomocą zbudowali robota bojowego (tytułowego Aresa, w którego wcielają się gracze), którego misją jest udanie się na stacje, zniszczenie agresywnych maszyn i uratowanie uwięzionych tam ludzi.

Rozgrywka w A.R.E.S. Extinction Agenda oparta jest na klasycznych mechanizmach platformowówkowych. Poruszamy się w dwóch wymiarach, a większość czasu spędzamy na pokonywaniu przeszkód oraz walce. Podczas przygody będziemy musieli pokonać setki wrogich robotów, a od czasu do czasu zmierzymy się również z gigantycznymi bossami. Twórcy przygotowali ciekawy system pozwalający wykorzystywać części pokonanych wrogów do tworzenia nowych przedmiotów takich jak amunicja, moduły naprawcze czy ulepszenia broni. Grę stworzono wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe A.R.E.S. Extinction Agenda: Odpowiednia dla każdego wieku.

A.R.E.S. Extinction Agenda Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7