Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Codename: Gordon (PC)
OkładkaCodename: Gordon (PC)

Codename: Gordon PC

Codename: Gordon to gra zręcznościowa zrealizowana przez firmę NuclearVision dla koncernu Valve Software, którą mogą pobrać za darmo wszyscy użytkownicy internetowej usługi Steam. Program luźno oparto o fabułę popularnej strzelaniny o nazwie Half-Life 2.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Codename: Gordon Premiera PC

17listopada2004

producent: NuClearVision Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Codename: Gordon to gra zręcznościowa zrealizowana przez firmę NuclearVision dla koncernu Valve Software, którą mogą pobrać za darmo wszyscy użytkownicy internetowej usługi Steam. Program luźno oparto o fabułę popularnej strzelaniny o nazwie Half-Life 2. Podobnie jak tam, także i tu gracz wcieli się w rolę naukowca Gordona Freemana.

Akcja programu przedstawiona jest w dwóch wymiarach, podobnie jak w kultowych platformówkach, rodem z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Gordonem sterujemy za pomocą kilku klawiszy oraz myszki – ta ostatnia przyda się do dokładnego określania miejsca, w które chcemy trafić wroga. Zasady zabawy są proste jak konstrukcja cepa: aby ukończyć rozdział należy przebrnąć przez wszystkie wymagane lokacje, zabijając przy tym przeciwników.

Do walki oddano nam kilka broni, znanych z Half-Life 2. Do ataków w zwarciu przyda się łom, którym dodatkowo możemy eliminować zagradzające drogę przedmioty. Eksterminować przeciwników można również za pomocą pistoletu i karabinu maszynowego – w obu przypadkach niezbędne jest dokładne nakierowanie celownika. Najciekawszą bronią w arsenale Gordona jest Gravity Gun, który pozwala podnosić i rzucać znajdującymi się tu i ówdzie przedmiotami.

Nasz bohater wyposażony jest w kilka dodatkowych „żyć”, limitowaną ilość energii oraz specjalną osłonę, którą można „doładować” za pomocą rozmieszczonych co kilka lokacji terminalów. W ciemnych lokacjach z pewnością zastosowanie znajdzie latarka, które pozwoli zlokalizować niewidocznych normalnie wrogów.

Oprawa graficzna (jak na dwuwymiarową platformówkę) nie budzi zastrzeżeń. Jedynym mankamentem gry jest utrudnione sterowanie, ale przed rozpoczęciem właściwych zmagań można przećwiczyć wszystkie manewry w sali treningowej. Gra zapisuje dziesięć najlepszych wyników na internetowej liście rekordów, również dostępnej za pośrednictwem usługi Steam.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Codename: Gordon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Codename: Gordon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 8MB
  • 40 MB HDD