Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2011, 09:59

Guild Wars 2 - nowe informacje o rasie kodan

Guild Wars 2 to bez wątpienia jedna z najbardziej obiecujących nadchodzących gier pecetowych. Na oficjalnej stronie twórcy opublikowali właśnie masę nowych informacji o rasie kodan.

Guild Wars 2 to bez wątpienia jedna z najbardziej obiecujących nadchodzących gier pecetowych. Na oficjalnej stronie twórcy opublikowali właśnie masę nowych informacji o rasie kodan.

Guild Wars 2 - nowe informacje o rasie kodan - ilustracja #1

Sanktuarium

Te bardzo inteligentne istoty osiągają wzrost przekraczający trzy metry, chodzą na dwóch nogach, a z wyglądu przypominają niedźwiedzie polarne. Za jedną z najważniejszych wartości uznają pozostawanie w równowadze ze światem, choć jednocześnie nie stronią od przemocy wierząc, że polowanie i śmierć są naturalnymi elementami życia. Cywilizacja ta osiedla się na lodowcach, które przekształcane są w fortece znane jako Sanktuaria. Tradycyjnie każde plemię kodan żyje na oddzielnym lodowcu.

System religijny tej rasy opiera się na czczeniu Kody, który uznawany jest przez te istoty za stwórcę świata. Kodanie wierzą w reinkarnacje - według nich po śmierci dusze odradzają się w ciałach tej samej rasy, aż do osiągnięcia kolejnego poziomu oświecenia, który pozwala na „awans" do wyższego gatunku. Oczywiście kodanie uznają, że to oni są najczystszą duchowo rasą i ich obowiązkiem jest dbanie o równowagę całego świata.

Guild Wars 2 - nowe informacje o rasie kodan - ilustracja #2

Pazur i Głos.

Rasa kodan zamieszkuje olbrzymie miasta, które wznoszone są na dryfujących na północnych morzach lodowcach. Każde Sanktuarium rządzone jest przez dwie centralne postacie. Pierwszą z nich jest Pazur, który dowodzi myśliwymi i jego zadaniem jest chronienie całej społeczności. Drugą jest odpowiadający za sferę duchową Głos, przez którego według wierzeń przemawia sam Koda.

Wśród kodan opowiadana jest pewna stara legenda. Dawno temu rozpętała się olbrzymia burza, która trwała wiele miesięcy i wydawało się, że nigdy nie dobiegnie końca. Wielcy prorocy tej rasy nakazali wszystkim cierpliwość i przeczekanie burzy, ale jeden z kodan sprzeciwił się tym rozkazom. Stwierdził on, że myśliwy zawsze musi polować i udał się w sam środek burzy, pociągając za sobą wielu pobratymców. To „zaginione plemię" nigdy już nie powróciło, jednak część kodan wierzy, że rasa norn jest spadkobiercą tych buntowników, którzy na skutek własnego nieposłuszeństwa cofnęli się w rozwoju i są teraz o krok od wyginięcia.

Guild Wars 2 tworzone jest wyłącznie z myślą o pecetach. Gra ma zadebiutować w tym roku, choć na razie twórcy nie są gotowi podać żadnej konkretnej daty premiery.