Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 stycznia 2011, 15:30

autor: Olek

Wydawca serii Gothic na skraju bankructwa

Grupa JoWooD przeżywa trudne chwile. Według informacji umieszczonej na korporacyjnej stronie podjęte wysiłki zmierzające do restrukturyzacji kapitału nie przyniosły efektów. Zarząd JoWooD Entertainment AG ogłosił z dniem 6 stycznia niewypłacalność, a wczoraj do sądu trafił wniosek o wszczęcie procedury reorganizacji kapitałowej. Firmie pozostało 90 dni na osiągnięcie porozumienia z wierzycielami.

Grupa JoWooD przeżywa trudne chwile. Według informacji umieszczonej na korporacyjnej stronie podjęte wysiłki zmierzające do restrukturyzacji kapitału nie przyniosły efektów. Zarząd JoWooD Entertainment AG ogłosił z dniem 6 stycznia niewypłacalność, a wczoraj do sądu trafił wniosek o wszczęcie procedury reorganizacji kapitałowej. Firmie pozostało 90 dni na osiągnięcie porozumienia z wierzycielami i inwestorami.

Finansowe kłopoty JoWood znane są od wielu lat. Widmo upadłości pojawiło się już w 2005 roku, kiedy to studio Perception próbowało udowodnić, że wydawca gry Stargate SG-1: The Alliance jest bankrutem. Sąd był jednak innego zdania i odrzucił pozew.

Tym razem JoWood może mieć mniej szczęścia. Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że kierownictwo firmy chwyta się wręcz każdej sposobności, by pozyskać pieniądze. Kilka dni temu do sądu trafił pozew przeciw KOCH Media GmbH, dotyczący rzekomo zaniżonej o 2,36 mln euro wartości nabytych w 2006 roku udziałów. W uzasadnieniu roszczeń przeczytać można m.in. że austriacka spółka chce w ten sposób zabezpieczyć interesy swoich udziałowców.

Wiadomość o poważnych problemach finansowych JoWooD odbiła się szerokim echem także na korporacyjnym forum. Internauci zwracają uwagę na skomplikowaną sytuację z prawami do marki Gothic. Ich zdaniem ewentualne bankructwo wydawcy nie musi jednak oznaczać końca serii, a decydujący głos w sprawie będzie miało studio Piranha Bytes, czyli twórcy trzech części cyklu.

Ostatnia aktualizacja: 2011-01-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.