Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2010, 13:11

autor: Adrian Werner

Tajne Akta 3 w produkcji

Mamy dobrą wiadomość dla fanów serii Secret Files ( w Polsce znanej jako Tajne Akta). Okazuje się, że twórcy cyklu szykują dla nas trzecią część przygód Niny oraz Maxa.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów serii Secret Files (w Polsce znanej jako Tajne Akta). Okazuje się, że twórcy cyklu szykują dla nas trzecią część przygód Niny oraz Maxa.

Tajne Akta 3 w produkcji - ilustracja #1

Secret Files 2: Puritas Cordis

Gra jest we wczesnej fazie produkcji i tym samym niewiele o niej wiadomo. Na razie wiemy jedynie, że będzie tradycyjną przygodówką i wydana zostanie na PC, Wii oraz NDS. Podtytuł brzmieć ma The Archimedes Code, a fabuła ma być związana z tajemnicami matematycznymi, w tym z liczbą Pi. Twórcy nie byli gotowi ujawniać istnienia tego projektu tak wcześnie, dowiedzieliśmy się o nim na skutek przyznania studiu dofinansowania od Bawarskiego Funduszu Telewizyjnego i Filmowego w wysokości 20 tys. euro.

Tajne Akta to cykl popularnych gier przygodowych, który rozpoczęło wydane w 2006 roku Secret Files: Tunguska. Początkowo gra ukazała się jedynie na PC, ale w 2008 r. zagościła również na Wii oraz NDS. W tym samym roku ukazała się na niemieckich półkach sklepowych druga cześć serii, czyli Secret Files 2: Puritas Cordis, tym razem na wersje konsolowe przyszło graczom czekać krócej, bo tylko rok.