Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 kwietnia 2013, 06:09

Exiles: Far Colony - pierwsze video z futurystycznego cRPG autorów Ravensword

Na GDC 2013 studio Crescent Moon Games pokazało po raz pierwszy grę Exiles: Far Colony, czyli cRPG utrzymane w klimatach science-fiction, które można opisać jako mobilną odpowiedź na serię Mass Effect.

Dzięki produkcjom takim jak Aralon czy seria Ravensword studio Crescent Moon Games stało się prawdziwą potęgą na rynku mobilnych cRPG-ów. Teraz zespół postanowił odpocząć od klimatów fantasy i zamiast tego spróbować swoich sił w science-fiction. Owocem tego jest gra Exiles: Far Colony, która właśnie doczekała się pierwszego materiału video.

Gra wykorzystuje silnik Ravensword: Shadowlands, ale wprowadzono do niego masę poprawek. Dzięki temu Exiles: Far Colony zaoferuje nie tylko wysoki poziom detali, ale również duży otwarty świat, który nie zostanie podzielony na małe części. Po tym jak załadowany zostanie zapisany stan gry nie uświadczymy już żadnych ekranów ładowania.

Akcja toczyć się będzie w odległej przyszłości na pustynnej planecie pełnej obcych form życia. Ludzkość utworzyła na niej kolonię po tym, jak na Ziemi wyczerpano wszystkie surowce naturalne. Walka odbywa się głównie za pomocą różnego rodzaju karabinów oraz pistoletów i przypomina strzelanki TPP.

W trakcie misji zmierzymy się nie tylko z potworami, ale również z ludzkimi bandytami. Nie zabraknie również starć z potężnymi bossami. Podróże na dalekie dystanse umożliwią latające ślizgacze przypominające te z filmu Powrót Jedi.

Exiles: Far Colony wciąż jest na wczesnym etapie produkcji. Premiera nastąpi dopiero pod koniec roku. Obecnie potwierdzono jedynie wersje na iOS. Od pewnego czasu Crescent Moon Games coraz odważniej poczyna sobie jednak na Androidzie, więc gra prawdopodobnie zawita również na system firmy Google.