Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2013, 06:55

autor: Adrian Werner

Moebius - pierwszy zwiastun z przygodówkowego thrillera Jane Jensen

Studio Pinkerton Road opublikowało pierwszy zwiastun z Moebius - przygodówkowego thrillera, którego autorką jest Jane Jensen, czyli twórczyni legendarnej trylogii Gabriel Knight.

W maju zeszłego roku Jane Jensen, czyli autorka cyklu m.in. Gabriel Knight oraz gry Gray Matter, zebrała na Kickstarterze środki potrzebne na wyprodukowanie przygodówkowego thrillera Moebius. Teraz, prawie rok później, dzięki opublikowanemu właśnie pierwszemu zwiastunowi, możemy wreszcie zobaczyć jak gra prezentuje się w akcji.

  1. Moebius – oficjalna strona gry

Moebius będzie klasyczną przygodówką z interfejsem point-n-click, która połączy ręcznie malowane tła z trójwymiarowymi postaciami. Gra opowie historię poszukiwacza antyków Malachi Rectora, który zostaje zatrudniony przez agencję F.I.S.T. (Future Intelligence Sicence & Technology), aby zbadać serię tajemniczych zdarzeń. Pierwszym z nich jest morderstwo młodej kobiety mieszkającej w Wenecji. Szybko okazuje się, że zbrodnia jest jedynie częścią znacznie większego spisku, który może wpłynąć na przyszłość całego świata.

Głównym bohaterem opowieści będzie Malachi Rector. - Moebius - pierwszy zwiastun z przygodówkowego thrillera Jane Jensen  - wiadomość - 2013-04-01
Głównym bohaterem opowieści będzie Malachi Rector.

Gra pozostanie wierna przygodówkowym tradycjom. Większość czasu spędzimy zatem na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. Łamigłówki mają być pomysłowe i wymagać będą od nas sporego sprytu. Jednocześnie udostępniony zostanie również uproszczony tryb casualowy dla osób, które interesuje jedynie fabuła. Podczas kampanii odwiedzimy m.in. Wenecję, Kair, Paryż, Zurych i Waszyngton. Jak to zwykle bywa w przypadki gier Jane Jensen, w trakcie zabawy poznamy masę ciekawych informacji historycznych o każdym z tych miejsc.

Moebius powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera planowana jest na końcówkę roku. Latem ukaże się pierwsza oficjalna wersja demonstracyjna. Warto dodać, że gra tworzona jest wspólnym wysiłkiem dwóch zespołów. Dowodzone przez Jane Jensen studio Pinkerton Road odpowiada za scenariusz, muzykę, styl graficzny, interfejs oraz zagadki. Natomiast zadanie wyprodukowania tego wszystkiego w interaktywnej formie powierzono firmie Phoenix Online, które ma na koncie epizodyczną przygodówkę Cognition: An Erica Reed Thriller.