Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2013, 07:15

Hardware - obejrzyj filmik prezentujący tło fabularne nowego RTS-a weteranów serii Homeworld

Doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna z gry Hardware, czyli strategii nad którą pracują weterani cyklu Homeworld. Filmik prezentuje tło fabularne projektu.

Nadchodząca strategia społecznościowa Hardware budzi spore zainteresowanie. Jest to głównie zasługa tego, że pracuje nad nią wiele osób związanych z pierwszymi dwoma odsłonami kultowego cyklu Homeworld. Twórcy nie są jeszcze gotowi pokazać zapisu rozgrywki. Oczekiwanie na niego postanowili nam jednak umilić pierwszym zwiastunem fabularnym.

  1. Hardware – rejestracja na beta testy
  2. Hardware – strona oficjalna

Siłą napędową całego projektu Hardware jest Rob Cunnigham, który był jednym z założycieli studia Relic i głównym artystą przy Homeworld i Homeworld 2. Jego zaangażowanie w produkcję widać zresztą wyraźnie na zwiastunie. Natomiast muzykę skomponuje Paul Ruskay, czyli człowiek, który dał nam wspaniałą ścieżkę dźwiękową do obu części Homeworld.

Akcja gry osadzona zostanie na pustynnej planecie, której powierzchnia pełna jest wraków statków obcych cywilizacji. Wcielimy się w dowódcę floty ciężarówek bojowych i naszym zadaniem będzie wybywanie z wraków cennych artefaktów oraz technologii, jak również obrona zdobyczy przed konkurencją.

W planach jest wersja pecetowa, mobilna oraz przęglądarkowa. Serwery będą wspólne dla wszystkich edycji. Całość oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami.