Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlestrike: The Siege (PC)

II Wojna Światowa: Oblężenie PC

Battlestrike: The Siege

The Siege to już drugi (po The Road to Berlin) produkt zaliczany do serii Battlestrike.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | polskie

PC Windows
Okładka Battlestrike: The Siege (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca2005

30czerwca2005

pudełko PL

The Siege to już drugi (po The Road to Berlin) produkt zaliczany do serii Battlestrike. Pracownicy rodzimego zespołu developerskiego City Interactive ponownie oddali w ręce graczy zręcznościową strzelankę, która przenosi miłośników dynamicznej wymiany ognia na fronty II Wojny Światowej.

O ile pierwsza część pozwalała uczestniczyć w zmaganiach na zachodzie Europy (od wybrzeży Francji po Berlin), o tyle druga odsłona cyklu skupia się głównie wokół niemieckiej kontrofensywy w Ardenach z 1944 roku, mającej na celu wyparcie Aliantów ze Starego Kontynentu. Zadanie osoby siedzącej przed komputerem polega na powstrzymaniu atakujących żołnierzy III Rzeszy, zanim uda im się zrealizować ten cel.

Gra oferuje do przejścia 12 scenariuszy. Podczas rywalizacji gracze mogą korzystać z rozmaitych pojazdów (czołgi, samoloty, działa samobieżne), a także stacjonarnych stanowisk strzelniczych (m.in. z zamontowanym CKM-em, czy też z działami przeciwlotniczymi). Kilka misji przenosi grających na pokład okrętów (ponownie staramy się wyeliminować jak największą liczbę oponentów), bardzo często sięgniemy również po karabin snajperski. Jak widać, twórcy programu postawili na dość spore zróżnicowanie rozgrywki.

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, to spotkały ją niewielkie, przeważnie kosmetyczne poprawki (ładniejsze tekstury, więcej obiektów na mapie, płynniejsza animacja, nowe elementy otoczenia, etc.). Zmiany silnika nie odbiły się jednak na wymaganiach sprzętowych Battlestrike: The Siege - te w dalszym ciągu są niskie (jak na produkcję tego typu oczywiście).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do II Wojna Światowa: Oblężenie

Klasyfikacja PEGI II Wojna Światowa: Oblężenie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe II Wojna Światowa: Oblężenie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)