Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Terrorist Takedown (PC)

Terrorist Takedown: Konflikt na Bliskim Wschodzie PC

Terrorist Takedown

„Terrorist Takedown” (w Polsce: „Konflikt na Bliskim Wschodzie”) to rozbudowana gra akcji, za której developing odpowiada rodzimy zespół City Interactive.

Akcji | FPP | terroryzm | współczesne konflikty | FPS | polskie

PC Windows
Okładka Terrorist Takedown (PC)

data premiery gry w wersji PC:

13września2004

13września2004

pudełko PL

„Terrorist Takedown” (w Polsce: „Konflikt na Bliskim Wschodzie”) to rozbudowana gra akcji, za której developing odpowiada rodzimy zespół City Interactive. Gracze wcielają się tutaj w postać żołnierza elitarnej jednostki specjalnej, natomiast zadanie wyznaczone przez twórców programu polega na skutecznym przeprowadzeniu czystek wśród organizacji terrorystycznych czy samozwańczych bojówek partyzanckich, działających na obszarze Bliskiego Wschodu.

Szesnaście zróżnicowanych scenariuszy obecnych w grze (fabularna kampania) w głównej mierze polega na dynamicznej wymianie ognia, aczkolwiek nie można narzekać na brak zróżnicowania (standardowe etapy "chodzone" przeplatają się z m.in. pełnieniem pozycji strzelca na opancerzonym wozie bojowym typu Humvee czy śmigłowcu, a nawet pilotowaniu tej ostatniej maszyny). Dostępny arsenał jest charakterystyczny dla produkcji tego typu (pistolety, granaty, ciężkie karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet, etc.), zaś oprócz sprzętu podręcznego gracze dość często korzystają także z wielu działek zamontowanych na stałe w wybranych lokacjach.

Oprawa audio-wizualna „Terrorist Takedown” została oparta na, mocno zmodyfikowanym i dostosowanym do potrzeb zupełnie innej konwencji, silniku „Starmageddon 2: Project Freedom”. Faktyczną rozgrywkę obserwujemy z dwóch widoków: FPP („z oczu” prowadzonego bohatera) lub TPP (zza jego pleców). Zarówno modele postaci, jak i budynków prezentują bardzo dobry poziom wykonania, niewiele można także zarzucić efektom wystrzałów czy wybuchów. Z kolei za ścieżkę dźwiękową gry odpowiada polski zespół „Analog” (dynamiczno-klimatyczne brzmienia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 446 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,90 PLN

Gry podobne do Terrorist Takedown: Konflikt na Bliskim Wschodzie

Klasyfikacja PEGI Terrorist Takedown: Konflikt na Bliskim Wschodzie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Terrorist Takedown: Konflikt na Bliskim Wschodzie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1GB HDD
Terrorist Takedown: Konflikt na Bliskim Wschodzie - recenzja gry
Terrorist Takedown: Konflikt na Bliskim Wschodzie - recenzja gry

Recenzja 23 września 2004, 12:58

No dobrze, jak widać wymieniłem całkiem dużo poważnych wad gry. Jakie zalety ma Terrorist Takedown? Momentami grywalność zaskakuje. Eliminowanie wroga nigdy nie było takie przyjemne. Po wszelkich odmianach Kurki Wodnej, gdzie naszym celem były tytułowe zwierzęta, tutaj otrzymujemy zręcznościową strzelaninę w najczystszej formie. Dotyczy to przede wszystkim misji w Hummerze. Grafika również w niektórych miejscach jest wysokich lotów. Przykładem jest woda. Wykonana jest bardzo ładnie, a odbijające się w niej słońce tworzy fantastyczny widok. Miasta w grze wykonane są w miarę schludnie. Zadbano o ich naturalny wygląd, więc gdzieniegdzie postawiono świątynie czy pałacyki. Bardzo fajnie pofałdowany jest teren gry. Rażą za to drzewa, które wykonano niedbale. Muzyka w grze prezentuje przyzwoity poziom. Nie jest to żadna rewelacja, ale tworzy jakiś klimat, który powoduje, że chce się dalej grać. Po stronie plusów można zapisać także fajnie wykonane efekty specjalne tj. rozpadające się na kawałki samochody oraz dodatkowa kamera pokazująca tor lotu rakiety.