Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Terrorist Takedown: Covert Operations (PC)
OkładkaTerrorist Takedown: Covert Operations (PC)

Terrorist Takedown: Tajne Operacje PC

Terrorist Takedown: Covert Operations

Terrorist Takedown: Tajne Operacje to wyprodukowana przez studio deweloperskie firmy City Interactive pierwszoosobowa strzelanina (FPS). Akcja gry osadzona została w Południowej Ameryce.

Akcji | FPP | terroryzm | współczesne konflikty | FPS | polskie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Terrorist Takedown: Tajne Operacje Premiera PC

8listopada2006

pudełko PL

10listopada2006

producent: CI Games / City Interactive wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Terrorist Takedown: Tajne Operacje

Half-Life 2

Chrome

Vietcong

Terrorist Takedown: Tajne Operacje to kolejna gra z gatunku FPS, poruszająca tematykę walki z południowoamerykańskimi kartelami narkotykowymi. Postać głównego bohatera gry, do złudzenia przypomina krzyżówkę agenta Jacka Ryana (Harrison Ford w Clear and Present Danger; polski tytuł Stan Zagrożenia), oraz pułkownika Jamesa Braddocka (Chuck Norris w Missing in Action; polski tytuł Zaginiony w Akcji).

Wcielamy się bowiem w skórę porucznika Amerykańskich Sił Specjalnych – Jake’a Morche’a. Jego koledzy, jakiś czas wcześniej, zostali wysłani do Ameryki Południowej, by położyć kres istnieniu potężnej nielegalnej organizacji, zajmującej się handlem narkotykami, bronią i ludźmi. Z niewiadomych przyczyn akcja zupełnie się nie udała – komandosów rozbito w pył, a ci którym udało się przeżyć, zostali wzięci do niewoli i pełnią rolę zakładników. Jedyną osobą zdolną uratować kolegów jest właśnie Jack, jednoosobowa armia. Przerzucony na tereny wroga porucznik, nie wie jeszcze, że zwykła misja ratunkowa przerodzi się w walki na wielką skalę.

Do wykonania mamy szereg misji, podzielonych na dwa główne rodzaje. Pierwsza grupa to zadania polegające na otwartej walce, kiedy to uzbrojeni w całe mnóstwo broni stajemy oko w oko z oddziałami wroga. Inne misje wymagają trochę więcej dyskrecji i finezji: ostrożnej likwidacji przeciwników za pomocą karabinu snajperskiego, infiltracji obozu terrorystów, lub też podłożenia ładunku wybuchowego w centrum koszar kartelu narkotykowego. Rozgrywka toczy się w kilku zróżnicowanych lokacjach, między innymi w wioskach, obozach wojskowych, dżungli tropikalnej, mrocznych jaskiniach a nawet w starożytnych świątyniach. Zadania nie ułatwiają nam sami żołnierze wroga, dysponujący szeregiem przydatnych umiejętności i zachowań. Terroryści regularnie patrolują tereny, potrafią chować się za przeszkodami terenowymi, ostrzeliwać zza rogów budynków, a nawet zjechać na linie z wysokości.

Żeby jakoś sobie radzić w tak trudnych warunkach, do dyspozycji mamy całkiem obficie wyposażony arsenał. Znajdziemy w nim szereg broni, począwszy od przeznaczonych do dyskretnej likwidacji wroga (nóż, maczeta, kusza Barnett Commando, pistolet z tłumikiem), poprzez zestaw broni ręcznej (pistolet Desert Eagle, karabiny M16 A2, AK-47, SPAS 12, MP5 SD6), a skończywszy na efektywnych i efektownych: granatniku ręcznym MGL-140 i wyrzutni pocisków przeciwpancernych AT4 M136. Od czasu do czasu zasiadamy też za kierownicą (lub sterami) rozmaitych pojazdów, np. półciężarówka, Hummer lub ponton.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 447 głosów czytelników.

Terrorist Takedown: Tajne Operacje cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Terrorist Takedown: Tajne Operacje

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Terrorist Takedown: Tajne Operacje Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1GB HDD