Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials (PC)

Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials PC

Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials jest samodzielnym dodatkiem do gry Tom Clancy's Rainbow Six. Rozszerzenie przygotowane zostało przez studio RedStorm.

To jest dodatek do gry Tom Clancy's Rainbow Six Rogue Spear.

Akcji | FPP | TPP | terroryzm | współczesne konflikty | taktyczne

PC Windows
Okładka Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials (PC)

producent: Red Storm

wydawca: Red Storm

wydawca PL: Play-It

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20września2000

11października2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy’s Rainbow Six: Covert Ops Essentials to tytuł wydanego na platformie PC samodzielnego dodatku do taktycznej strzelaniny FPS Tom Clancy’s Rainbow Six Rogue Spear. Ciekawostkę stanowić może fakt, że produkcja planowana była pierwotnie jako program stricte edukacyjny, mający stanowić swego rodzaju encyklopedię historii oraz taktyk światowych służb antyterrorystycznych, a dopiero potem wyewoluowała ona w samodzielne, grywalne rozszerzenie do wspomnianej, popularnej gry akcji. Opisywany tytuł to wspólne dzieło trzech studiów deweloperskich. Zawarty w grze symulator treningowy został stworzony przez Magic Lantern Playware, sześć z dziewięciu misji opracował zespół Zombie Studios, zaś pozostałe trzy stworzyli twórcy gry podstawowej z Red Storm Entertainment.

Mechanika

Na grę Tom Clancy’s Rainbow Six: Covert Ops Essentials składają się niejako dwie niezależne części. W pierwszej z nich możemy stworzyć swój własny profil rekruta służb specjalnych, a następnie wziąć udział w rozbudowanym, zakończonym egzaminem szkoleniu. W jego trakcie możemy zapoznać się m.in. z uzbrojeniem oraz taktyką, stosowaną przez służby specjalne na całym świecie, a także kulisami najważniejszych operacji antyterrorystycznych od roku 1970 aż po czasy współczesne. Zdobytą wiedzę oraz to, jak przekłada się ona na zdobyte umiejętności praktyczne możemy sprawdzić podczas końcowego egzaminu, obejmującego zarówno wiedzę teoretyczną, jak i misje treningowe, rozgrywane w specjalnie przygotowanym symulatorze.

Drugi z elementów opisywanego rozszerzenia stanowi dziewięć dodatkowych misji do gry Tom Clancy’s Rainbow Six Rogue Spear (nie wymagających posiadania gry podstawowej). W tej części gry, mechanika zabawy w niczym nie odbiega od standardów, wypracowanych przez ceniony pierwowzór. Otrzymujemy więc taktyczną grę akcji, ukazaną w perspektywie pierwszoosobowej, a podczas zabawy szczególny nacisk położony został na aspekt planowania i odpowiedniego przygotowania jednostki antyterrorystycznej do nadchodzącej misji. Z rozgrywki zadowoleni będą więc zwłaszcza ci gracze, którzy skłonni są poświęcić godzinę na fazę przygotowawczą i zaledwie… 10 minut na akcję właściwą.

Tryby gry

Podobnie jak miało to miejsce w grze podstawowej, każdy z dziewięciu poziomów gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Covert Ops Essentials możemy rozegrać zarówno w trybie jednoosobowym, jak w kilku dostępnych wariantach multiplayer. Do dyspozycji graczy oddano m.in. takie tryby rozgrywki, jak kooperacja, Free-for-all, One-on-one czy zabawa drużynowa.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC gra Tom Clancy’s Rainbow Six: Covert Ops Essentials pod względem technicznym nie odbiega w sposób znaczący od wydanego niemal dokładnie rok wcześniej Rogue Spear. Otrzymujemy więc ten sam, trójwymiarowy silnik graficzny oraz podobny interfejs użytkownika. W odróżnieniu od podstawki, skupiającej się na rozgrywce właściwej, w opisywanej produkcji wyróżnić należy jednak niezwykle rozbudowaną część encyklopedyczno-treningową, na którą składa się cała masa edukacyjnych materiałów wideo, wliczając w to wywiady ze specjalistami, takimi jak sierżant Anthony Levatino – szef jednego z wydziałów specjalnych kalifornijskiej policji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials

Wymagania wiekowe Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials

12+

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials - recenzja gry
Tom Clancy's Rainbow Six: Covert Ops Essentials - recenzja gry

Recenzja 13 listopada 2001, 12:32

Muszę przyznać, że pomysł umieszczenia na pierwszym CD materiałów treningowych bardzo mi się spodobał. Niestety brakuje tam ważnego czynnika – spolszczenia. Wszystkie materiały są w języku angielskim co dla mniej obeznanego z tym językiem człowieka może być co najmniej kłopotliwe. Tak więc duży minus za brak spolszczenia.