Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2012, 10:25

Firma Nexon zapowiedziała Counter-Strike Online 2

Firma Nexon zapowiedziała grę Counter-Strike Online 2. Będzie to oparty na mikropłatnościach sieciowy FPS przeznaczony głównie na rynki azjatyckie.

Firma Nexon zapowiedziała Counter-Strike Online 2 - ilustracja #1

Ostatnimi czasy sporo pisaliśmy o Counter-Strike: Global Offensive, czyli najnowszej części popularnej serii sieciowych FPS-ów. Okazuje się jednak, że to nie jedyna nowa odsłona cyklu znajdująca się obecnie w produkcji. Firma Nexon ogłosiła bowiem, że pracuje nad przeznaczonym głównie na rynki azjatyckie Counter-Strike Online 2.

Firma Nexon zapowiedziała Counter-Strike Online 2 - ilustracja #2Pierwsza odsłona Counter-Strike Online została wydana w 2008 roku. Opracowaniem gry zajął się wewnętrzny zespół deweloperski firmy Nexon, a proces produkcyjny nadzorowało Valve Software. Gra oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami. Poza znanymi z pierwowzoru tradycyjnymi trybami rozgrywki oferuje także wiele dodatkowych, w tym kilka, w których musimy zmierzyć się z zombiakami. Wprowadzono również wiele innych zmian - pojawiły się m.in. postacie kobiece oraz sporo nowego uzbrojenia. Dwa lata temu, z okazji Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej dodano dwie mapy futbolowe, na których przy zdobywaniu goli możemy pomagać sobie strzelając ostrą amunicją do zawodników drużyny przeciwnej.

Counter-Strike Online 2 powstaje w oparciu o ulepszoną wersję silnika Source. Autorzy obiecują lepszą grafikę i większy realizm podczas wymian ognia. W porównaniu z pierwszą częścią dostaniemy dodatkowe tryby zabawy, lokacje, uzbrojenie i ekwipunek. Całość ponowne wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Na chwilę obecną potwierdzono jedynie wersje na rynki azjatyckie. Nexon liczy na powtórzenie sukcesu pierwowzoru, w którego regularnie bawi się obecnie pół miliona Chińczyków, 70 tysięcy mieszkańców Tajwanu i 50 tysięcy Koreańczyków. Niestety, nie wiemy czy planowana jest również edycja anglojęzyczna.

Na tych ogólnikach kończy się nasza wiedza na temat Counter-Strike Online 2. Firma Nexon nie wypuściła do tej pory nawet żadnych materiałów graficznych. Mamy nadzieję, że na kolejne konkrety nie przyjdzie nam czekać zbyt długo.

Firma Nexon zapowiedziała Counter-Strike Online 2 - ilustracja #3 Ciekawie zapowiada się starcie z Counter-Strike Online 2 z Tactical Intervention. Oba projekty utrzymane są w podobnych klimatach i oparte będą na modelu darmowym z mikropłatnościami. Warto dodać, że głównym projektantem Tactical Intervention jest Minh Le, czyli jeden ze współtwórców pierwszego Counter-Strike’a.