Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWW
Okładka Contract Wars (WWW)
OkładkaContract Wars (WWW)

Contract Wars WWW

Darmowa, przeglądarkowa gra MMOFPS, łącząca w sobie najlepsze cechy popularnych wieloosobowych strzelanin z zaawansowanym systemem rozwoju postaci, wzorowanym na produkcjach RPG.

Akcji | zagraj za darmo | MMOFPS | elementy RPG | indie | MMO | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Contract Wars Premiera WWW

18grudnia2012

producent: AbsolutSoft wydawca: AbsolutSoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Contract Wars jest darmową pierwszoosobową strzelaniną MMO z elementami RPG, będącą debiutanckim projektem niezależnego rosyjskiego studia AbsolutSoft. Gra dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej za pośrednictwem popularnych sieci społecznościowych, takich jak Kongregate, VK, Facebook oraz rosyjskojęzyczne serwisy OK i MyMail.

Fabuła przenosi nas w niedaleką przyszłość, w której większość kluczowych decyzji leży w rękach nieformalnie sprawujących władzę prywatnych kompanii militarnych. Dysponują one najnowocześniejszymi technologiami i zatrudniają najlepszych, najbardziej doświadczonych najemników z całego świata. Akcja gry toczy się na terenach Europy Wschodniej, gdzie zbiegają się polityczne, ekonomiczne i militarne interesy dwóch kompanii: USEC oraz BEAR. Jak nietrudno się domyślić, sytuacja prowadzi do otwartego konfliktu między obiema frakcjami, którego głównymi uczestnikami stają się gracze.

Contract Wars jest typowym przedstawicielem gatunku MMO, nastawionym na rywalizację PvP i PvE. Autorzy przygotowali pięć odmiennych trybów rozgrywki, poczynając od najbardziej klasycznego wariantu Deathmatch, gdzie każdy z graczy działa na swoje konto. Jego zmodyfikowaną wersją jest drużynowy tryb Team Elimination, którego celem jest 150-krotne zlikwidowanie gracza z przeciwnej ekipy. W wariancie Target Designation jedna z drużyn podkłada w wyznaczonych miejscach ładunki wybuchowe, zaś druga stara się temu zapobiec. Dodatkowo w wypadku śmierci gracze nie respawnują się, lecz muszą czekać do końca rundy. I wreszcie tryb Tactical Conquest, w którym istotą zabawy jest przejmowanie punktów kontrolnych przeciwnika. Dla najbardziej doświadczonych graczy zarezerwowano specjalny, wyjątkowo realistyczny tryb Hardcore, gdzie zdobywamy mnóstwo doświadczenia lecz zginąć możemy nawet od jednego strzału. W zależności od serwisu, za pośrednictwem którego gramy – wariant ten dostępny jest od 59 lub od 40 poziomu gracza.

Cechą charakterystyczną gry jest wzorowany na produkcjach RPG, zaawansowany system rozwoju postaci, w którym, dobierając umiejętności z sześciu odmiennych drzewek rozwoju (karierowicza, zwiadowcy, szturmowca, niszczyciela, snajpera bądź rusznikarza), możemy wedle uznania stworzyć żołnierza naszych marzeń. Punkty doświadczenia zdobywamy zarówno dzięki udziałowi w standardowych potyczkach, jak i specjalnych codziennych kontraktach. W miarę postępów w grze odblokowujemy dostęp do kolejnych typów broni z arsenału kilkudziesięciu produkowanych na całym świecie modeli, z których każdy możemy dodatkowo wyposażyć w sporą liczbę ulepszeń. Jako, że gra wykorzystuje system mikropłatności, w specjalnym sklepie możemy za realną walutę wyposażyć swoją postać w rozmaite boostery oraz uzyskać wcześniejszy dostęp do szeregu elementów wyposażenia.

Contract Wars wyróżnia się na tle konkurencyjnych gier bardzo wysoką jakością oprawy graficznej, która nie ustępuje w znacznym stopniu wysokobudżetowym produkcjom z gatunku FPS. Twórcy gry nie tylko wykorzystali do maksimum możliwości popularnego silnika Unity 3D, ale również postarali się o niespotykane w grach przeglądarkowych możliwości konfiguracji parametrów graficznych, pozwalające na uczestnictwo w zabawie także posiadaczom słabszego sprzętu.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Contract Wars: 18+