Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2016, 15:06

autor: Góral

Warhammer 40K: Eternal Crusade - poznaliśmy premierową zawartość gry

Studio Behaviour Interactive wyjawiło, co znajdziemy w grze Warhammer 40K: Eternal Crusade w dniu jej premiery (latem bieżącego roku). Oprócz tego zdradzono, że firma jest zainteresowana możliwością rozgrywek międzyplatformowych, i przedstawiono plany popremierowego rozwoju produkcji.

Studio Behaviour Interactive w najnowszej wiadomości opublikowało kilka ciekawych szczegółów związanych z grą Warhammer 40K: Eternal Crusade na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery osobiste. Przede wszystkim wyjawiono, że deweloperzy śledzą informacje związane z możliwością rozgrywek międzyplatformowych pomiędzy konsolami Xbox One i PlayStation 4. Ostatnio bowiem Microsoft zapowiedział, że jest otwarty na tego typu atrakcje, więc niewykluczone, że kiedyś Warhammer 40K: Eternal Crusade – o ile Sony dogada się w tej kwestii z gigantem z Redmond – umożliwi wspólną zabawę użytkownikom obu urządzeń i komputerów osobistych.

Ponadto wyjawiono, że produkcja będzie wspierana nową zawartością po premierze. W odróżnieniu od wielu innych gier, w tym przypadku twórcy nie chcą dzielić fanów, więc dodatki będą darmowe i wypuszczane co trzy miesiące. Rozszerzenia oferować mają nowe mapy, postacie, pojazdy, tryby gry itd. To tyle, jeżeli chodzi o tą odleglejszą przyszłość, a co czeka nas w dniu premiery?

Warhammer 40K: Eternal Crusade - poznaliśmy premierową zawartość gry - ilustracja #1

Premierowa zawartość Warhammer 40K: Eternal Crusade

Całą zawartość, jaką znajdziemy na początku życia Warhammer 40K: Eternal Crusade opublikowano na widocznej poniżej infografice. Jak więc widać latem bieżącego roku, gdy tytuł trafi na rynek, otrzymamy:

  • cztery główne frakcje - Kosmiczni Marines, Chaos, Eldarzy i Orkowie;
  • każda z nich podzielona będzie na 5 subfrakcji dowodzonych przez warlordów;
  • pojawi się pięć klas postaci - Infantry, Heavy, Jump Assault, Support oraz Ground Assault;
  • świat gry oferować będzie kampanie, możliwość podbijania terenów, zakładania klanów i nie tylko;
  • otrzymamy trzy rodzaje pojazdów dla każdej frakcji;
  • PvP umożliwi rozgrywkę ponad 60 osób w trzech trybach - Tug of War, Fortress oraz Domination;
  • PvE to zaś zabawa dla 5 graczy w ramach Purge, Defend i Delvier;
  • otrzymamy tysiące broni, setki przedmiotów i usprawnień amunicji;
  • będziemy mogli awansować do miana Veteran, Hero i Elite.
Warhammer 40K: Eternal Crusade - poznaliśmy premierową zawartość gry - ilustracja #2

Warhammer 40K: Eternal Crusade to trzecioosoboiwa gra MMO / strzelanka, osadzona w słynnym uniwersum firmy Games Workshop. W produkcji będziemy opowiadać się po jednej ze stron wielkiego konfliktu rozgrywanego pomiędzy wspomnianymi w wiadomości Kosmicznymi Marines, Chaosem, Eldarami i Orkami. Akcja rozgrywać będzie się na planecie Arkhona. Tytuł możecie obecnie nabyć w ramach wczesnego dostępu na Steamie (39,99 euro – ok. 170 zł).