Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2016, 14:00

Wieści ze świata (Fallout 4, Yakuza Zero, Homeworld: Deserts of Kharak, Bigpoint) 23/3/2016

Dziś piszemy o rychłym starcie beta-testów nowego trybu survivalowego w grze Fallout 4, terminie premiery Yakuzy Zero na Zachodzie, debiucie pierwszego DLC do Homeworld: Deserts of Kharak (Soban Fleet Pack) i o przejęciu firmy Bigpoint przez chińskie Youzu Interactive. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fallout 4 – wkrótce ruszy beta nowego trybu survivalowego

Studio Bethesda ogłosiło, że w przyszłym tygodniu na Steamie rozpoczną się beta-testy kolejnej aktualizacji do Fallouta 4, która wprowadzi zapowiadany od jakiegoś czasu nowy tryb survivalowy. Przypomnijmy, że podczas korzystania z tej opcji przyjdzie nam dbać o głód, pragnienie i wypoczynek bohatera, a także wystrzegać się chorób, bardziej śmiertelnych walk i innych zagrożeń. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości.

Yakuza Zero wyjdzie w Europie i Ameryce w 2017 roku

Firma SEGA udzieliła nowych informacji w temacie zachodniego wydania gry Yakuza Zero. Prequel popularnej w Japonii serii trzecioosobowych gier akcji zostanie wypuszczony na rynkach Europy i obu Ameryk w wersji na konsolę PlayStation 4 na początku 2017 roku (zarówno w formie cyfrowej, jak i pudełkowej). Termin premiery został podany przy okazji publikacji nowego zwiastuna (widocznego poniżej).

Homeworld: Deserts of Kharak – debiut Soban Fleet Pack

Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią, studio Blackbird Interactive wypuściło pierwsze DLC do RTS-a Homeworld: Deserts of Kharak, nazwane Soban Fleet Pack. Przypomnijmy, że w jego skład wchodzi nowa frakcja do trybu potyczki i multiplayerowych rozgrywek – a właściwie przerobiona wersja Northern Coalition, różniąca się własnymi wersjami jednostek Carrier, Railgun, Baserunner i Battlecruiser oraz odmiennymi teksturami i głosami. Dodatek jest dostępny na Steamie za 6,99 euro (ok. 30 zł). Warto też wspomnieć, że do 26 marca gry z serii Homeworld można kupić na platformie firmy Valve Software w obniżonych cenach.

Firma Bigpoint przejęta przez chińskie Youzu Interactive

Jak donosi growa dywizja serwisu VentureBeat, chińska firma Youzu Interactive (odpowiedzialna za przeglądarkowe MMORPG League of Angels) postanowiła przejąć niemieckie Bigpoint – dewelopera i wydawcę znanego głównie z gry Drakensang Online. Fuzja ma przysłużyć się Niemcom, otwierając przed ich produkcjami możliwość zaistnienia w większym stopniu na rynku światowym – a zwłaszcza azjatyckim. Umowa między obiema firmami opiewa na niecałe 90 milionów dolarów i ma zostać sfinalizowana w kwietniu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej