Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2016, 15:03

autor: Góral

Warhammer 40,000: Eternal Crusade ukaże się na PC-tach 23 września

Dostępna od dłuższego czasu w Steam Early Access gra Warhammer 40,000: Eternal Crusade ukaże się w pełnej wersji na komputerach osobistych 23 września. Wydanie konsolowe pojawi się w późniejszym czasie.

Firma Bandai Namco ujawniła datę premiery PC-towego wydania gry Warhammer 40K: Eternal Crusade. Produkcja dostępna od kilku miesięcy w ramach wczesnego dostępu, doczeka się pełnej wersji 23 września bieżącego roku. Niestety gracze konsolowi będą musieli poczekać dłużej, gdyż studio Behaviour Interactive postanowiło chwilowo wstrzymać produkcję edycji na PlayStation 4 i Xboksa One. Dzięki temu wydanie komputerowe spełni założenia dewelopera związane z zawartością i jakością gry, a gdy ukaże się już ona na konsolach, będzie po prostu dopracowana. Tak przynajmniej twierdzą twórcy, a co z tego wyniknie w rzeczywistości, czas pokaże. Przy okazji opublikowano poniższy zwiastun, zawierający fragmenty rozgrywki.

Warhammer 40K: Eternal Crusade to trzecioosobowa strzelanka MMO. Akcja produkcji rozgrywa się na planecie Arkhona, gdzie - Kosmiczni Marines, Kosmiczni Marines Chaosu, Eldarzy oraz Orkowie walczą o dominację. W związku z tym gracze wcielają się w przedstawicieli poszczególnych ras i biorą udział w kolejnych, toczonych na dużą skalę potyczkach, nieustannie zmieniających świat gry.

Tytuł posiada sporo elementów znanych z gatunku RPG, co objawia się przede wszystkim rozbudowanym systemem rozwoju postaci, które zdobywają nowe umiejętności oraz wyposażenie. To jest bardzo zróżnicowane, gdyż pochodzi z całej 29-letniej historii Warhammera 40,000.

Od momentu premiery w Steam Early Access, tytuł zbiera mieszane opinie graczy. Dla jednych jest to projekt, który musi posiadać w swojej kolekcji każdy miłośnik tego uniwersum, a dla innych wręcz przeciwnie. Fani zarzucają twórcom słabą optymalizację czy też zły balans rozgrywki, ale pamiętajmy, że recenzje wystawiono dla nieukończonej wersji gry, więc po premierze pełnego wydania może być lepiej.

Warhammer 40K: Eternal Crusade ukaże się na PC-tach 23 września - ilustracja #2