Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2016, 16:16

Vampyr - 9 minut rozgrywki z RPG-a autorów Life is Strange

Wysyp ciekawych materiałów z gamescomu trwa w najlepsze. Kolejnym okazał się zapis prezentacji gry Vampyr, czyli obiecującego RPG-a od znanego z Remember Me oraz Life is Strange studia Dontnod.

Francuskie studio DONTNOD zaliczyło dobry debiut dzięki grze akcji Remember Me, a po premierze epizodycznej przygodówki Life is Strange stało się jednym z najgorętszych nowych deweloperów. Dlatego kolejny projekt zespołu, czyli RPG Vampyr, budzi olbrzymie zainteresowanie. Był on pokazywany na E3, ale rozgrywkę zademonstrowano wtedy jedynie za zamkniętymi drzwiami, a szerokiej publiczności udostępniono tylko zwiastun. Podczas gamescomu twórcy byli już mniej skryci i dzięki temu do sieci trafił trwający prawie dziesięć minut zapis prezentacji.

VAMPYR W SKRÓCIE:
  • Deweloper: DONTNOD
  • Wydawca: Focus Home Interactive
  • Gatunek: RPG
  • Platforma: PC, XONE, PS4
  • Data premiery: 2017 r.

Akcja toczyć się będzie w Anglii, na początku XX wieku. Wcielimy się Jonathana E. Reida – cenionego chirurga wojskowego, który podczas powrotu z frontu I wojny światowej zostaje ugryziony przez wampira i w rezultacie sam stanie się krwiopijcą. Fabułę w dużym stopniu mają napędzać rozterki moralne głównej postaci. Jako doktor bohater będzie postrzegał wampiryzm jako chorobę, którą trzeba wyleczyć i tym samym usunąć zagrożenie, jakie stwarza dla ludzkości. Jednocześnie, aby tego dokonać zmuszony zostanie do picia ludzkiej krwi, co zazwyczaj zakończy się śmiercią ofiary.

Kluczowe znaczenie będzie mieć wybór ofiar. Każde zabójstwo ma mieć istotne konsekwencje, więc przed pozbawieniem kogoś życia trzeba się będzie dobrze zastanowić.

Vampyr - 9 minut rozgrywki z RPG-a autorów Life is Strange - ilustracja #1

Konflikt moralny znajdzie też odzwierciedlenie w mechanice gry. Nasza postać nie będzie chciała zabijać, ale picie ludzkiej krwi ma być jedynym sposobem na rozwój jej mocy. Jednocześnie, im więcej osób pozbawimy życia, tym więcej potworów pojawi sie w mieście. Co więcej, kanalie zasługujące na śmierć często będą chore i tym samym zaoferują gorszej jakości krew niż zdrowa, ale niewinna osoba.

Przypomnijmy, że Vampyr zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja ma ukazać się w przyszłym roku. Zainteresowanym polecamy zapoznanie się z zapowiedzią napisaną na podstawie informacji, jakie nasz redaktor uzyskał podczas tegorocznego gamescomu:

  1. Vampyr na Gamescom 2016 - każde zabójstwo ma znaczenie
  2. Oficjalna strona gry