Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2016, 15:28

autor: Góral

Paladins: Champions of the Realm - darmowy konkurent Overwatcha zadebiutował we wczesnym dostępie

Studio Hi-Rez, znane z gry Smite, wypuściło dziś we wczesnym dostępie na PC-tach sieciową strzelankę Paladins: Champions of the Realm, którą najprościej nazwać darmowym konkurentem Overwatcha.

Studio Hi-Rez, w ostatnim czasie kojarzone przede wszystkim z popularną grą MOBA Smite, nie próżnuje i właśnie wypuściło w ramach Steam Early Access swój kolejny projekt – sieciową strzelankę Paladins: Champions of the Realm. Od teraz jest ona dostępna dla każdego zainteresowanego, a dodatkowo nie trzeba za nią płacić, gdyż projekt oparto na modelu biznesowym free-to-play, w którym wszystkie elementy mające jakiś wpływ na zabawę odblokowujemy podczas rozgrywki, a sprzedawane są tylko kosmetyczne przedmioty.

Paladins: Champions of the Realm, podobnie jak Overwatch czy Battleborn, cechuje się kreskówkowym stylem graficznym. - Paladins: Champions of the Realm - darmowy konkurent Overwatch zadebiutował we wczesnym dostępie - wiadomość - 2016-09-16
Paladins: Champions of the Realm, podobnie jak Overwatch czy Battleborn, cechuje się kreskówkowym stylem graficznym.
Paladins: Champions of the Realm w skrócie:
 • darmowa sieciowa strzelanka od studia Hi-Rez;
 • zadebiutowała w Steam Early Access;
 • podczas zabawy gracze wcielają się w rozmaite postacie o unikalnych zdolnościach, którymi walczą w drużynowych potyczkach.

No dobra, ale dla części z Was może to być zupełnie anonimowy projekt, o którym dopiero teraz usłyszeliście, więc już wyjaśniamy o co w nim chodzi. Najprościej rzecz ujmując, jest to gra w stylu np. cieszącego się sporą popularnością Overwatcha. Jest to więc pierwszoosobowa, sieciowa strzelanka z elementami gier strategicznych. Podczas rozgrywki trafiamy do fantastycznego świata wypełnionego antyczną technologią, gdzie wcielamy się w rozmaite, barwne postacie, np. rewolwerowca albo smoka z plecakiem odrzutowym, walczące ze sobą w drużynowych potyczkach.

Herosi różnią się od siebie nie tylko podstawowymi umiejętnościami, gdyż podczas zabawy zdobywamy specjalne karty odpowiadające poszczególnym postaciom. Z nich tworzymy talie, wpływając na styl walki podopiecznych.

Poza tym nie zabrakło systemu rozwoju oraz dodatkowych nagród w postaci skrzyń oraz złota, dzięki którym możemy odblokowywać nowe karty czy też elementy kosmetyczne, np. skórki dla postaci.

Jeżeli szukacie więc tego typu gry, to warto dać szansę Paladins: Champions of the Realm. Zanim jednak udacie się na Steama, sprawdźcie jeszcze wymagania sprzętowe rzeczonej produkcji.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Althon X2 2.7 GHz;
 • Karta grafiki: z 512 MB pamięci i obsługą Shader Model 3.0+ – układ pokroju AMD Radeon 3870, Nvidia GeForce 8800 GT lub lepszy;
 • Pamięć: 2 GB RAM;
 • Twardy dysk: 10 GB wolnego miejsca;
 • System operacyjny: Windows XP SP2, Vista lub 7.

Zalecane:

 • Procesor: Intel Core i5-750 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz;
 • Karta grafiki: z 768 MB i wsparciem bibliotek DirectX 11 – układ pokroju Nvidia GeForce GTX 560, AMD Radeon HD 6950 lub lepszy;
 • Pamięć: 4 GB RAM;
 • Twady dysk: 10 GB wolnego miejsca;
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows Vista, 7 8 lub 10.
Paladins: Champions of the Realm - darmowy konkurent Overwatch zadebiutował we wczesnym dostępie - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm